חיפוש טיולים ומסלולים
בחר אזור
בחר סוג פעילות
חיפוש פעילות בטקסט חופשי
 

הפנינג אביב בוואדי לוטם, לזכרו של רן פרן

24/03/2014
 החברה להגנת הטבע בחיפה חוגגת את האביב בשני אירועים גדולים בוואדיות העיר במסגרת אירועי טבע עירוני ארציים של החברה להגנת הטבע.
הראשון התקיים בשבת 22.3 בוואדי לוטם, והשני יערך בשבת 29.3 בוואדיות רמז-זיו.
ב22.3.2014 חגגנו את האביב בהפנינג וטיולים בוואדי לוטם, באירוע לזכרו של רן פרן – ילד טבע חיפאי שהאירוע ציין שלוש שנים לפטירתו בתאונת דרכים. בחגיגה השקנו גם חוברת מסלולים בחיפה, שהופקה לזכר רן, ומאפשרת לציבור לטייל בעצמו בטבע העירוני העשיר של העיר תוך למידה על בעלי-החיים והצמחים בו, על הסכנות המאיימות עליו ועל הפעילות שניתן לעשות להגנתו. את החוברת ניתן למצוא במשרדי החברה להגנת הטבע בעיר ובקרוב תעלה גם כקובץ דיגיטלי לאתר החברה להגנת הטבע.
 


מטיילים בוואדי, על רקע בתי כרמל מערבי. צילום: אורי שחף

 


ההפנינג בוואדי לוטם כלל בין השאר סדנת תיפוף קהילתי ומופע ג'אגלינג. צילום: אלכסנדר אייל

רן פרן נולד וגדל בחיפה והטבע העירוני בה היה עבורו בית שני, בעיקר ואדי לוטם. הוא אהב את הטבע ובילה בו כל רגע פנוי, ומשפחתו החליטה להוקיר את זכרו בתרומה לחוברת ולאירועים שיעזרו לקרב את הציבור החיפאי לטבע ולעודד שמירה עליו.
כ500 איש הגיעו להפנינג בגן האם, שכלל מעגל תיפוף , הופעת ג'אגלינג, יצירה, דוכן ציורי פנים ועמדת הסברה וחלוקת החוברת. המשתתפים המשיכו לטיול בוואדי לוטם, שם המתינו מדריכים בשפע של הדרכות על הצומח בוואדי ועל הסכנות לטבע בתוכנית לסלילת קו רכבת לאילת, תרגול של ריפוי עצמי בצלילים, ומילאו את שאלון טביעת הרגל האקולוגית, שבודק עד כמה אורח החיים היומיומי של כל אחד מאפשר חיים ברי-קיימא על כדור הארץ. בנוסף, יצאה מגן האם קבוצת מתנדבים אקטיביסטית, שלצד ההדרכות השתתפו בשיקום השביל בוואדי כשמירת טבע פעילה. 

 


ורד פרן (במרכז), אימו של רן, עם החוברת לזיכרו, ועם אלה אלכסנדרי - מנהלת קהילת חיפה, ואלכסנדר אייל - רכז פעילות בטבע העירוני
 


המטיילים הלכו בין תחנות הדרכה לאורך מסלול הטיול. בתמונה: הדרכה על סוגי הצומח בוואדי לוטם ואגדה על שני האחים ממשפחת לוטם
 


צילום: נטלי חפץ

 


ריפוי עצמי בצלילים ותנועה עם שושנה ויטנברג. צילום: נטלי חפץ 

 


צילום: אורלי קפ

 


צילום: אורלי קפ