חיפוש טיולים ומסלולים
בחר אזור
בחר סוג פעילות
חיפוש פעילות בטקסט חופשי
 

ממשיכים לפעול בגינה באשכול הגנים בקרית חיים

באשכול הגנים בן צבי בקריית חיים, מתקיימת השנה תכנית חינוך סביבתי ייחודית בנושא קיימות וגינון קהילתי, תוצר של שיתוף פעולה בין איגוד ערים אזור מפרץ חיפה - הגנת הסביבה והחברה להגנת הטבע.
2/02/2014

התכנית החלה בשנה שעברה בחלום של הצוות החינוכי באשכול הגנים, בהובלת הגננת רחל, שביקש להפוך את האשכול למרכז פעילות חינוכית בשילוב הקהילה ובדגש סביבתי. בסיוע המשרד להגנת הסביבה, איגוד ערים חיפה, ועיריית חיפה יצא לדרך מיזם להקמת גינה קהילתית חינוכית המתבססת על עקרונות הקיימות בהנחיית החברה להגנת הטבע. במסגרת המיזם נערכו מפגשים עם צוות הגנים, הורי וילדי הגנים ותושבי השכונה. המפגשים כללו הקניית ידע, הנחייה ועשייה. בסוף שנת הלימודים נערך יום שיא מעניין וחוויתי אשר סיכם את תהליך הפיכת החצר האחורית המוזנחת לגינה פורחת המשמשת כמקום מפגש, למידה והעשרה.

 
השנה מלווים מדריכי החברה להגנת הטבע את ילדי הגן, את הוריהם ואת תושבי השכונה בטיפוח השטחים הפתוחים בגן ובסביבתו. בתכנית השנתית הושם דגש על הטמעת התנהלות יומיומית מקיימת תוך חיבור לחגים ומועדים מיוחדים. צוות הורים מוביל גובש והחל לפעול לקידום שמירת הטבע והסביבה בקרב ילדי הגן והקהילה.

 

אירית לדור, רכזת חינוך סביבתי בחברה להגנת הטבע: "קידום פעילות קהילתית לשמירה על השטחים הפתוחים הינו מטרה חשובה ואנו שמחים להוביל את הפעילות בשותפות קרובה עם איגוד הערים וצוות אשכול הגנים".