חיפוש טיולים ומסלולים
בחר אזור
בחר סוג פעילות
חיפוש פעילות בטקסט חופשי
 

כנס הגינות הארצי הרביעי התארח השבוע בחיפה

11/10/2013

לפני כשנה נענתה עיריית חיפה לבקשת הועדה הבינמשרדית הפועלת לקידום הגינות הקהילתיות בישראל, והסכימה לארח את כנס הגינות הקהילתיות הארצי. הועדה כוללת חמישה משרדי ממשלה, את הג'וינט ואת החברה להגנת הטבע המובילה את הנושא בארץ.


בכנס השתתפו מעל שלוש מאות פעילי גינות מכל הארץ, עובדים קהילתיים, עובדי רשויות ועמותות ועוד, בהרשמה עירנית ונוכחות מרשימה.


בכנס, שהתחיל בבית החייל, התקיימה תערוכת גינות קהילתיות בה הציגו כשלושים גופים מכל הארץ. את המשתתפים הפתיעה קבוצת ילדים מבית ספר בחדרה בשיר הלל לגינה שהם מטפחים. בדוכנים ניתן היה לראות דוגמאות מגוונות מהגינות מכל הארץ, תמונות, צמחי תבלין ומפרי הגן. האווירה החמה המשיכה לאורך היום כולו.

מעל עשר הגינות החיפאיות הוצגו בדוכן משותף לעיריית חיפה והחברה להגנת הטבע, השותפות בשולחן העגול העירוני בנושא זה ומובילות במשותף את התחום בעיר. בדוכן ניתן היה לקבל את המדריך להקמת גינות קהילתיות בחיפה בעברית, בערבית וברוסית.


בדברי הברכה שנשא ח"כ יואל רזבוזוב, יו"ר ועדת הקליטה של הכנסת, סיפר היו"ר על חשיבות הגינות, ועל הדיון שהתקיים לאחרונה בועדת הקליטה בנושא זה ובהמשכו על הסיוע המתוכנן על ידי משרדי הממשלה.


את עיריית חיפה ייצג מר דוד לוריא, ראש מינהל התפעול, שהבטיח בשם עיריית חיפה להמשיך ולתמוך בגינות הקהילתיות בעיר.
בחלק זה של הכנס הוצג סרטון על הגינות החיפאיות שהופק על ידי דוברות עיריית חיפה והנה הוא לפניכם:

 

 

בחלק השני של היום יצאו המשתתפים לסיורים ברחבי העיר וביקרו בגינות השונות. גינת גלים, זיתים, אלעד, בגין, מצפה דוכיפת, השמש ונווה דוד אירחו למופת את המבקרים הרבים ושיתפו אותם בתהליכים המקומיים. כל גינה והסיפור המיוחד לה, על מגוון התושבים והנופים. בחלק מהגינות התקיימו פעילויות כגון החמצת זיתים, שתילת עצים או ציור משותף.


הכנס המשיך למתחם הגנים הבהאים שם פתחו את השערים לכנס ארצי ראשון ובאירוח נעים התקיים חלקו השלישי של היום: דיון ושיח על תפקיד רכז גינות קהילתיות.
את הכנס חתם סיור מודרך במורד הגנים הבהאים.
הכנס זכה לשבחים רבים על העניין, התוכן והארגון להם היתה שותפה מלאה עיריית חיפה.
תודות מיוחדות על הפעילות בנושא הגינות הקהילתיות בעיר יש להפנות לסוהיל (גנים ונוף), אורלי (תכנון) וחירייה (רווחה) וצוות העובדים הקהילתיים, לחברה להגנת הטבע בעיר וכמובן לכל הפעילים בגינות שבלעדיהן לא היו גינות!

 
המעוניינים להצטרף לפעילות מזומנים לפנות לחן קרסניצקי רכזת הגינות הקהילתיות בחברה להגנת הטבע.