חיפוש טיולים ומסלולים
בחר אזור
בחר סוג פעילות
חיפוש פעילות בטקסט חופשי
 

יצאתי מהבית נכנסתי לטבע בחיפה

24/09/2013

קהילת חיפה של החברה להגנת הטבע קיימה שני אירועים בטבע העירוני בסוף השבוע של חג סוכות, בשיתוף הרשות העירונית לספורט ונופש, תחת הסיסמה "יצאתי מהבית נכנסתי לטבע".


ביום שישי, 20.9.13, נערך טיול מודרך בוואדי אזוב. לאחר הדרכות בשביל, המטיילים עצרו בבוסתן עצי פרי ששתול בוואדי, לקבלת שבת בהנחיית בית המדרש החיפאי "רוח חדשה". קבלת השבת כללה קריאת טקסטים והאזנה להסברים על הקשר בין חג הסוכות לאכפתיות כלפי הסביבה, ועל הרעיון של "קידוש יום", לצד שירה משותפת בליווי נגינת סקסופון חיה. 

 

 

נחל אזוב (צילומים: אלכסנדר אייל)

 

בשבת, 21.9.13, התפזרו מדריכי החברה להגנת הטבע בתחילת, בסיום ולאורך שביל הטיול בוואדי לוטם. המטיילים - חיפאים ואחרים שהגיעו ממקומות קרובים ורחוקים כמו יבנה ומודיעין - טיילו בין הדרכות על הציפורים החיות בוואדי, על שמירת טבע ועל חורש ים תיכוני והפעלות אקטיביות לילדים.

בסיום הם הגיעו להפנינג בגן אופירה נבון והשתתפו במעגל תיפוף מונחה על דרבוקות וכלי הקשה. הילדים השתתפו בתחנת יצירה שבסיומה כל אחד לקח הביתה פוסטר של תמונות טבע מהוואדי הקרוב אליו, עליו הוא כתב מה הוא מאחל לוואדי לשנה החדשה.

באירועים השתתפו כמאתיים וחמישים איש. רבים מהמטיילים, שרגילים לצאת לטייל בפארק הכרמל ובמקומות אחרים, התפלאו לגלות שיש מסלולי טיול כל כך קרובים לבית, כל כך רבים וכל כך יפים.

 

 

נחל לוטם (צילום: אורלי קפ)