חיפוש טיולים ומסלולים
בחר אזור
בחר סוג פעילות
חיפוש פעילות בטקסט חופשי
 

ימי קיץ ארוכים בגינות הקהילתיות בחיפה

2/08/2013

 

 

הימים הארוכים של חודשי הקיץ מאפשרים מגוון של פעילויות בגינות הקהילתיות בחיפה. להלן כמה "טעימות" של ארועים, ארוחות, יוזמות וחוויות:

 

חברי הגינה הקהילתית "אלעד" חברו בתחילת החופש הגדול לצוות מתנ"ס רמות ספיר, וביחד הפיקו הפנינג שכולו קיימות. היו שם סדנאות שונות למיחזור, שוק תן-קח של בגדי בית ספר, ספרים ומשחקים, שעת סיפור טבע (בהדרכת החברה להגנת הטבע) ועוד. אפילו דמי הכניסה (המקוריים) היו ברוח המיחזור והקיימות, וכללו בקבוק או פחית שתייה עבור כל משתתף. בתאריך 15.8.13 צפוי לנו "מחנה" הורים וילדים שיכלול לילה שלם של פעילויות ולינה בגינה, ועוד הפתעות שונות (לפרטים ולהרשמה: 054-8882611).

 

הפנינג ברמות ספיר

 

גינת בגין

 

בגינת הזיתים התקיימו בחודשים האחרונים שני ימי פעילות בעלי אופי יצירתי, כאשר מלבד פעילות הגינון המסורתית, הוזמנו המשתתפים גם לסדנת ציור הגינה. זוהי סנונית ראשונה של התארגנות לקראת התערוכה " XY כרומו-זון: הדר, שם עצם, גוף, חי, דומם" שתיפתח בסוף חודש אוגוסט במוזיאון העיר, ותיכלול חדר שלם שיוקדש לגינה המיוחדת הזו. בין שלל מיצגי הגינה יופיעו גם הציורים המוצלחים ביותר. כולם מוזמנים להגיע אל התערוכה ולהתרשם. עקבו אחר הפרסומים באתר לגבי תאריך הפתיחה.

בגינת רמות בגין מעבירים בקיץ להילוך רביעי. במהלך החודשיים האחרונים התקיימו שם סדנת צמחי מרפא וכן מכירת תה מהגינה, באירוע שכונתי בשיתוף המתנ"ס. בתאריך 8.8.13 צפוי לנו אירוע גורמה של ממש בגינה, שיכלול הכנת שקשוקה בתיבול תבליני גינה ושירה בציבור. האירוע פתוח לכולם - אל תשכחו להביא ביצים וכלים לאכילה!

חברי גינת עין הים, הגינה בעלת הנוף הכי חיפאי שיש, בחרו לאחרונה שם חדש לגינתם ומהיום יש לומר "גינת מצפה הדוכיפת". השם נבחר לאחר תהליך חשיבה ארוך והוא מעיד הן על היותה מקום נפלא לתצפית עירונית על הים והן על הדוכיפות המבקרות בה לעיתים מזומנות.

 

גם בשאר הגינות החיפאיות, כגון גינת נווה דוד וגינת בית נגלר התקיימו מסיבות לציון הקיץ. הן כללו מפגש, אוכל, הרבה שמחה והבטחה גדולה לשוב בתחילת ספטמבר לפעילות מלאה. גם אנחנו מבטיחים שחודשי הסתיו לא יהיו משעממים כלל: בספטמבר צפויים לנו מספר לא מבוטל של הרמות כוסית וציון חגים בגינות, ובאוקטובר חגיגה של ממש: כנס הגינות הקהילתיות הארצי, שיתקיים ב- 7.10.13 בחיפה, וכן פתיחת קורס פרמקלצ'ר בגינת אלעד, ב- 10.10.13.

 

המשך קיץ קריר, נעים ומלא פעילויות!

 

גינת בית נגלר

 

 

חן קרסניצקי
רכזת גינות קהילתיות וקהילה
החברה להגנת הטבע, קהילת חיפה.

 

(תמונות: חן קרסניצקי והילה רובין שלם)