חיפוש טיולים ומסלולים
בחר אזור
בחר סוג פעילות
חיפוש פעילות בטקסט חופשי
 

סיכום מפגש פעילים והזמנה לסיור התנדבות בוואדי לוטם, 2.8.13

28/07/2013

סיור לשיקום השביל בוואדי לוטם

 

 

ואדי לוטם מתחיל במרכז הכרמל ומגיע עד היםהקטע התחתון של השביל כולל מגוון של בעלי-חיים (למשל - כמעט 40מיני ציפורים), מערה גדולה, גבי מים בחורף, חורשת שיחי לוטם בחורף ובאביב, ולאורך כל השנה הליכה בתוך חורש ים-תיכוני עשיר, קרוב לעיר אך עמוק בתוך הטבע.

קטע זה של השביל קשה להליכה בגלל צמחייה שצמחה עליו. אנו מארגנים סיור התנדבות לפתיחת השביל מחדש. שביל פתוח מעודד את הציבור לטייל בוואדי, וכך להיחשף ליופי שלו ולעורר אכפתיות להגנה עליו – מפני השלכת פסולת, עבירות בניה, דליפות ביוב וכדומה. הסיור ילווה בהדרכה על הטבע בוואדי. 

הסיור יערך ביום שישי, 2 באוגוסט 2013, בשעות הבוקר. להשתתפות בסיור פנו אל אלכסנדר, עד ה1.8 בשעה 16:00

 
מתנדבים מתנועת "מכבי צעיר" פותחים את השביל בוואדי לוטם

 

מפגש פעילים בוואדיות חיפה

 

 

ב17.7 נערך המפגש החצי-שנתי של פעילי הגנת הוואדיות בחיפה, הפועלים עם החברה להגנת הטבע. המפגש הפעם התמקד בהגנת עצים ובדיון לקראת הבחירות המקומיות, ונערך במתנ"ס בית-אל אשר יושב מעל ואדי התישבי (יובל של ואדי לוטם).

כחמישה-עשר פעילים שמעו הרצאה מפי פול בנימין, אגרונום גינון של הגנים הבהאיים. ההרצאה כללה עובדות מפתיעות על עצים (כגון שעץ בוגר אחד סופג בשנה 20 טון פחמן דו-חמצני ומייצר 700 ק"ג חמצן) וסיפורי עצים בחיפה: כמו הסיפור על האורן הגדול והעתיק ליד הגנים הבהאיים,ששורשיו בצד אחד נגדמו בחפירת קו ביוב, ולאחר שבועיים נפל ולקח איתו שתי מכוניות וגדר. הפעילים למדו על חוק הגנת העצים, שמחייב היתר לכל עקירה של עץ בוגר, וכיצד ניתן להגן על עץ שעומד בפני כריתה.
למידע נוסף

 
  אלה אלכסנדרי,  מנהלת קהילת חיפה של החברה להגנת הטבע,הציגה את הדו"ח "ארץ, עיר,  טבע,  קהילה: לקראת עירוניות בת-קיימא" שהפיקה החברה לקראת הבחירות המקומיות בכל הארץ. הדו"ח מפרט מה צריכה לעשות רשות מקומיות בכדי לקדם עיר מקיימת שטוב לחיות בה. החברה להגנת הטבע בחיפה מקיימת מפגשים עם כל המועמדים לראשות העיר וראשי הסיעות, בכדי להציג בפניהם את עיקרי הדו"ח ולקבל מהם תשובות-כיצד כל מועמד מתכוון לפעול כדי לשמור על הטבע בחיפה ולהפוך אותה למקום שמיטיב עם התושבים. 
למידע נוסף