חיפוש טיולים ומסלולים
בחר אזור
בחר סוג פעילות
חיפוש פעילות בטקסט חופשי
 

ילדים עושים שינוי – גינה עם קהילה באשכול גני ילדים בקריית חיים

3/06/2013

הכל התחיל בחלום של הצוות החינוכי באשכול הגנים בהובלת הגננת רחל. הצוות ביקש להפוך את האשכול למרכז פעילות חינוכית בשילוב הקהילה ובדגש סביבתי. התכנית יצאה לדרך בסיוע המשרד להגנת הסביבה, איגוד ערים חיפה, ועיריית חיפה ובהנחיית החברה להגנת הטבע.


התהליך הגיע לשיאו במפגשים שנערכו בחודש האחרון, בהם החלה הפעילות האקטיבית לשיקום ושימור פני המתחם והשכונה. במפגשים התכנסו כשבעים ילדים, הורים ותושבים חדורי מוטיבציה לשינוי הגינה מחצר אחורית מוזנחת לגינה פורחת. כל זאת בהנחיית מדריך החברה להגנת הטבע. באחד המפגשים הכינו הילדים כפות שתילה מבקבוקי פלסטיק ויצרו יחד עם המבוגרים ערוגות לשתילת צמחי תבלין וירקות שונים. במפגש אחר עמלו תושבים עם הורי הגן על בניית ספסל אקולוגי.

 

האווירה במפגשים מרגשת וניתן לחוש את ההתלהבות שביצירת יש מאין. רחל, גננת גן שיבולת, מספרת בהתלהבות שהופתעה ממספר התושבים שנענו לקריאת הילדים לבוא ולהשתתף ביצירת הגינה הקהילתית. היא מספרת שהיה חיבור נפלא ושיתוף פעולה פורה בין התושבים להורי הגן. רחל מסכמת כי ההתמדה ללכת עם רעיון הגינה המשלבת את אוכלוסיית הגן עם הקהילה המקומית, למרות כל הקשיים, משתלמת ויש תוצאות בשטח.

 

בחברה להגנת הטבע שמחים על הצלחת התוכנית שעיקרה שמירה על השטחים הפתוחים בעיר בשילוב הקהילה ומקווים להמשיך ולתמוך בפעילות גם בשנה הבאה.

 

בסוף החודש, ב-27.6.13, יחגגו בגינה את הקמתה ויסכמו את הפעילות שנעשתה לאורך השנה. תושבי השכונה מוזמנים.