חיפוש טיולים ומסלולים
בחר אזור
בחר סוג פעילות
חיפוש פעילות בטקסט חופשי
 

אמנת התלמידים לשמירה על הנחלים בחיפה

26/04/2013

תלמידי כיתה ז' 5 בבית ספר עירוני ג' קיימו ב17.4.2013 "הפסקה פעילה" בבית הספר בנושא השבת חיים לנחלים בדגש על נחלים רמז-זיו. התלמידים הכינו פלקטים בנושא חשיבות הטבע בעיר והאיומים על הנחל, ואמנה עליה החתימו את תלמידי השכבה ואת סגל בית-הספר.
ה"הפסקה הפעילה" היא תוצר של פעילות לאורך השנה במסגרת שיעורי חינוך סביבתי של החברה להגנת הטבע, בהובלת המדריכה אורלי קפ. התלמידים למדו בכיתה על טבע עירוני והשפעת האדם סביבתו. לאחר מכן הם יצאו לסיור בנחלים רמז-זיו להכירם מקרוב ואת האיומים עליהם, תוך הכרת הצמחייה ובעלי החיים בסביבה.

 
  התלמידים רצו להעביר את מה שלמדו בנושא שמירה על הנחלים והטבע בכלל לאנשים נוספים, ולכן שמו לעצמם למטרה להסביר לשאר השכבה, ודרכם אל המשפחות והקהילה, את חשיבות הטבע העירוני.
הכיתה תייצג את ואדי רמז-זיו וכלל ואדיות חיפה, יחד עם בי"ס הבונים, בכנס הילדים ה-13 של החברה להגנת הטבע - מחזירים חיים לנחלים
 אורלי קפ, מדריכת החברה להגנת הטבע, מספרת: במהלך הסיור בנחלים עם התלמידים, הם זרקו אל שלולית החורף לכלוכים מסביב, בשביל הכיף, ללא כל מחשבה. אספתי את כל הכיתה והסברתי להם את חשיבות הנישות האקולוגיות ובתי הגידול גם הקטנים ביותר, כיוון ששם גם יש בעלי-חיים כמו ראשני צפרדעים. לאחר ההסבר התלמידים לקחו מקלות, מבלי שביקשתי מהם, והוציאו את מה שהשליכו לשלולית.