חיפוש טיולים ומסלולים
בחר אזור
בחר סוג פעילות
חיפוש פעילות בטקסט חופשי
 

טיולים עם פורום ציבורי כרמל בוואדיות אזוב ואחוזה, להצגת תוכנית הבנייה "מורדות לינקולן"

13/02/2013
ואדי אזוב
אייל קדוש, מתנדב ב"פורום ציבורי כרמל", ידריך שני טיולים בוואדיות אשר עלולים להיפגע מבניית תוכנית "מורדות לינקולן. בשני הסיורים יסופר על ההיסטוריה של הכרמל, על המגוון הביולוגי הייחודי בכרמל, על הגיאולוגיה שייצרה אותו, ועל תוכנית מורדות לינקולן שתשנה את האזור כולו ואת מופע הנחלים, אזוב ואחוזה בפרט.

טיול ראשון: ואדי אזוב
שבת 16.2.2013. ניפגשים בשעה 11:00 ברחוב נתיב אופקים, מול בית מס' 6.
למידע נוסף על ואדי אזוב ועל מסלול הטיול

טיול שני: ואדי אחוזה
שבת 23.2.2013. ניפגשים בשעה 11:00 ברחבת החנייה בסוף רחוב יוסף שכטר.
למידע נוסף על ואדי אחוזה ועל מסלול הטיול

מומלץ להביא נעלי הליכה, מים וכובע.

 

לפרטים נוספים: 
אייל קדוש

טלפון: 3442189, קידומת 050

 

תוכנית מורדות לינקולן הינה תוכנית לבניית שכונה חדשה בחיפה המשתרעת על המורדות המערביים של הכרמל: שלוחת תל אהרון והשלוחה מתחת רחוב לינקולן. התוכנית כוללת חטיבת קרקע נוספת התחומה בין רחוב פרויד ובין הכביש המוביל לטירת הכרמל (מכונה מורדות פרויד). במסגרת התוכנית מתוכננות להבנות 3,174 יחידות דיור בשטח של 870 דונם בתוספת למעט מסחר שכונתי ומוסדות חינוך. מדובר בבנייה רוויה של 160% בצפיפות של 16 יחידות לדונם. גובה המבנים המתוכנן הינו 7-20 קומות. השכונות יחוברו תחבורתית לכביש פרויד. החברה להגנת הטבע בחיפה עוקבת אחר תוכנית זו בגלגוליה השונים והגיבה לאורך השנים למסמכי התוכנית כפי שהוצגו במטרה לצמצם את הנזק המסיבי לסביבה הטבעית העוטפת את שטחי הבינוי ולשפר את התכנון הפנימי של שלושת מתחמי המגורים המוצעים.
בדצמבר 2012 הופקד הנוסח הנוכחי של התוכנית, טרם דיון בוועדה המחוזית. החברה להגנת הטבע תטען כי בתוכנית קיימים מספר פגמים, על אף השיפורים השונים שהוכנסו לתוכנית במרוצת השנים.