חיפוש טיולים ומסלולים
בחר אזור
בחר סוג פעילות
חיפוש פעילות בטקסט חופשי
 

רכזי הגינות הקהילתיות - "המשוגעים שלנו לדבר"

23/12/2012
פורום רכזי הגינות בגינת בגין (צילום: חן קרסניצקי)

הגינות הקהילתיות בחיפה סוגרות שנה רוויית פעילות ירוקה וקהילתית, עם הפנים קדימה

בימים אלו הולכות ונבנות תוכניות העבודה לפעילות הגינות לשנת 2013 וזו הזדמנות נפלאה לומר מילה או שתיים על רכזי הגינות בעיר. מערך הגינות הקהילתיות בחיפה מורכב מצוות היגוי ובו נציגי החברה להגנת הטבע ונציגי מחלקות עיריית חיפה (כגון תכנון נוף, רווחה ותפעול), אשר עובדים בצמוד לכעשרה רכזי גינות, שהם אנשי השטח.

מרבית רכזי הגינות הינם מתנדבים, תושבי השכונות בהן קיימות גינות. הם "המשוגעים שלנו לדבר" והם אלו האחראים על הריכוז השוטף בגינה, על גיוס התושבים ועל ימי הפעילות. לא תהיה זו הגזמה לומר שאלמלא רכזי הגינות הנפלאים שלנו, לא היו הגינות בחיפה פעילות ובוודאי שלא בכזו הצלחה. זו הבמה להודות להם על פעילותם במהלך השנה.

מפגש פורום הרכזים

פורום רכזי הגינות הקהילתיות נפגש מדי חודשיים לסדנא ולהעשרה בריכוז קהילת חיפה של החברה להגנת הטבע. במהלך שנת 2012 קיימנו מספר מפגשים, בכל פעם בגינה אחרת.

המפגש האחרון שלנו התקיים בסוף חודש נובמבר בגינת "בגין" וכלל, מלבד סיור מודרך בין עגבניות לבמיה, גם הרצאה מרתקת מפיה של נעמה לב, רכזת הגינות הקהילתיות הארצית של החברה להגנת הטבע. בהרצאה למדו הרכזים על חשיבותן של הגינות הקהילתיות כמערכות אקולוגיות ומקיימות. בין היתר, דובר על שילוב פרפרים וציפורים בגינות ועל הדברה ביולוגית. בהמשך החודש, תתקיים בחיפה השתלמות מטעם משרד החקלאות לכלל פעילי הגינות הקהיליות בעיר.

פורום הרכזים החיפאי שולח מכאן ברכה גדולה לנעמה, שילדה זה מכבר במזל טוב!

כנס הקהילות הארצי מגיע לחיפה

העיר חיפה והגינות שבה ייארחו בחודש מאי הקרוב את "כנס הגינות הקהילתיות הארצי לשנת 2013". את הכנס מארגנת ועדת היגוי ארצית, הכוללת את נציגי החברה להגנת הטבע, הגוי'נט ומשרדי ממשלה. אנחנו כבר מתרגשים!

חן קרסניצקי,
רכזת גינות קהילתיות וקהילה,
החברה להגנת הטבע, קהילת חיפה.