חיפוש טיולים ומסלולים
בחר אזור
בחר סוג פעילות
חיפוש פעילות בטקסט חופשי

שיתוף פעולה מוצלח נוסף עם חברת 'הנסון'

31/03/2014

שיתוף הפעולה בין החברה להגנת הטבע לבין חברת 'הנסון' ממשיך לשאת פירות; לאחר ש'הנסון', מיצרניות המלט הגדולות בעולם, פרצה דרך בשנה האחרונה בכל הקשור לטיפול במינים הפולשים בכל המחצבות שלה בישראל, תאבונה גדל והיעד הבא – אימוץ אתרי טבע.


מה הכוונה באימוץ אתר טבע?

 

הירתמות קהילתית או אחרת, במסגרתה קבוצת אנשים מבצעת סדרה של פעולות באתר טבע נבחר, זאת על מנת לשפרו את מצבו האקולוגי. דוגמה אחת לכך היא פרויקט אימוץ בריכות החורף, בו נעשות פעולות להגברת מודעות הקהילות החיות בסמוך לבריכות החורף לאופיין המיוחד של הבריכות, וכמובן שבשטח תושבי הקהילה מסייעים לשיקום, שימור וטיפוח אתרי טבע אלו.

חזרה למחצבות הנסון, השבוע, כאמור, עובדי מחצבת נחשונים של החברה הדריכו ילדים מבית ספר ביישוב אלעד בנושא בעלי החיים והצמחים של הבתה (שדה בלתי מעובד שגדלים בו עשבים ושיחים נמוכים), השוכנת בין המחצבה לבין אלעד; ההדרכה היא צעד נוסף שמגיע לפני תחילת פרויקט שיקום השטח במקום, שמאזנו האקולוגי מופר בשל מיני צמחים פולשים.

רכז תחום המגוון הביולוגי בחברה להגנת הטבע, אלון רוטשילד, מנהל פעילות טבע ביז, שמח על המשך העבודה הפורה בין המגזר העסקי לארגוני הסביבה:" החזון לפעילות משותפת עם המגזר העסקי מתחיל לקרום עור וגידים. בפעילות האחרונה שקיימנו במחצבת נחשונים אפשר היה לראות, ואפילו להתרגש, מההתלהבות והנכונות של המשתתפים לסייע, והמחזה של האביב הפורח והרוחש שבבתה".

 

 

"שומרים על הבתה - מערך הדרכה לשיקום שטח בתה על ידי ילדי אלעד ועובדי מחצבת מגדל צדק" / שרה אוחיון >>

 

 

 

 

צפו בתמונות מהפעילות. להגדלה, לחצו על התמונה

   

כתבות נוספות שיעניינו אותך