חיפוש טיולים ומסלולים
בחר אזור
בחר סוג פעילות
חיפוש פעילות בטקסט חופשי

מי תזכה? תחרות בין החברות במשק בשמירת הטבע

23/05/2013

בתאריך 22.5.13 צוין יום המגוון הביולוגי הבינלאומי. החברה להגנת הטבע מאמינה כי המגזר העסקי קשור קשר הדוק לתפקוד המערכות האקולוגיות, כאשר הפעילות העסקית נשענת על שירותי המערכות, משפיעה עליהן ומושפעת ממצבן. 
בשל חשיבות הנושא במגזר העסקי, יוצאת החברה להגנת הטבע בפרויקט ייחודי: תחרות המיועדת לחברות גדולות במשק, בנושא שמירה על המגוון הביולוגי אשר הזוכה בה יקבל ייעוץ אקולוגי מטעם החברה להגנת הטבע בהיקף של 100 שעות, לצורך סיוע בתכנון הפרויקט ובליווי שלו.

חברות יוכלו להגיש את מועמדותן עד ל- 30 ביוני וצוות מומחים מטעם החברה להגנת הטבע יבחר את החברה הזוכה, שתבצע את הפרויקט בעל ההשפעה החיובית הגדולה ביותר על המגוון הביולוגי.

החברה להגנת הטבע פנתה בימים האחרונים לכ- 100 חברות גדולות, בעיקר מתחומי המזון, החקלאות והתשתיות, הנחשבות לבעלות ההשפעה הגדולה ביותר על המגוון הביולוגי.

קול קורא והזמנה לחברות לזכות בייעוץ וליווי אקולוגי. לקריאה לחצו כאן

 

"קיום האדם, בריאותו ורווחתו, תלויים בשירותי המערכת האקולוגית. מגוון ביולוגי בריא ומתפקד, הוא הבסיס לפיתוח תרופות, לחקלאות בריאה, לאספקת חומרי גלם טבעיים לתעשייה ועוד. לא פעם אנו מבינים עד כמה אנו תלויים במגוון הביולוגי רק כשבעלי חיים או צמח מסוים נפגע או נעלם, ובעקבות זאת קורסות מערכות שלמות", מסביר אלון רוטשילד, רכז תחום המגוון הביולוגי בחברה להגנת הטבע.

"בשנים האחרונות תופסת סוגיית השפעת האדם על המגוון הביולוגי מקום נרחב בעשייה של ארגונים בינלאומיים, כמו האו"ם והבנק העולמי, והיערכות לשמירה על המגוון הביולוגי היא תנאי סף למימון פרויקטים מטעם. הסיבה לעיסוק זה נובעת מהידרדרות מסוכנת של המגוון הביולוגי. לאור חשיבות הנושא - ההשפעה על המגוון הביולוגי היא נדבך בחובת הדיווח של חברות עסקיות. המגזר העסקי מושפע לא פעם מיציבות המגוון הביולוגי והוא בעל השפעה דרמטית עליו. בשנתיים האחרונות החלו מספר פרויקטים משותפים של חברות עסקיות בישראל עם ארגוני שמירת טבע, כך למשל כרמי יין התאימו את הניהול החקלאי לסביבתם האקולוגית על מנת למנוע מחלות, לצמצם הדברה ולשפר את שילובם עם סביבתם הטבעית, או ביעור צמחים פולשים ממחצבות על מנת לצמצם את הפצתם אל הטבע ביחד עם חומרי החציבה. חברות רבות בישראל נמצאות בממשק עם הנושא – בשל אופי פעילותן, חומרי הגלם בהן הן משתמשות, הדרך בה הן שותפות או מממנות של פרויקטים ועוד. לכן, אנו מזמינים חברות עסקיות להגיש הצעות לפרויקט, לשיפור הממשק של פעילותן עם הסביבה הטבעית, כלומר עם המגוון הביולוגי ואף נשמח לסייע להן בחשיבה ראשונית ובהנחיות לגבי אופן ההגשה."


בקול הקורא שהפיצה החברה להגנת הטבע, מפורטים הקריטריונים להתאמה לתחרות: פרויקט העוסק בפעילות ליבה של החברה, שיש לה השפעה ישירה על המגוון הביולוגי, כלומר, טיפול בהשפעות פעילות החברה על סביבתה ולא פעילות התנדבותית למען הטבע, שאינה קשורה לליבת הפעילות.

קראו על התחרות באתר ynet

   

כתבות נוספות שיעניינו אותך