חיפוש טיולים ומסלולים
בחר אזור
בחר סוג פעילות
חיפוש פעילות בטקסט חופשי

משמר המועצה

קהילת תל אביב-יפו והסביבה של החברה להגנת הטבע מובילה מזה מספר שנים את פרויקט "משמר המועצה", אשר במסגרתו נוכח צוות של פעילים ותושבים בישיבות מועצת עיריית תל אביב-יפו על מנת לעקוב אחר פעילות חברי המועצה בנושאים סביבתיים ובנושאים הקשורים לשקיפות, נגישות למידע והשתתפות הציבור בהליכי תכנון.  

למועצת העירייה סמכויות רחבות מאוד לחוקק חוקי-עזר עירוניים ולאשר תוכניות בנייה והקצאות כספים למטרות עירוניות שונות, ולפיכך היא מהווה גוף בעל השפעה רבה על מצב הסביבה ואיכות החיים בעיר. המעקב אחר פעילות חברי מועצת העירייה נועד לחזק את מחויבותם לקידום סדר יום סביבתי ואת השקיפות כלפי הציבור בנוגע לדיונים העוסקים בנושאי סביבה בעיר.

בבלוג של משמר המועצה בתל אביב-יפו  תוכלו למצוא דיווחים שוטפים מישיבות המועצה ומישיבות ועדות העירייה, וזירת דיונים אינטרנטית שוקקת.

לבלוג משמר המועצה

צוות משמר המועצה בתל אביב-יפו מפרסם לציבור דיווחים שוטפים מישיבות מועצת העירייה ומוציא מדי פעם דוחות מקיפים המסכמים ומנתחים מהיבטים שונים את פעילותם הסביבתית של חברי המועצה ואת מדיניותה הסביבתית של העירייה. במהלך שנת 2008, לקראת הבחירות המוניציפליות, הרחיבה קהילת תל אביב-יפו והסביבה של החברה להגנת הטבע את הפרויקט והקימה צוותי משמר מועצה גם ברמת גן, בבת-ים ובהרצליה, במטרה לקדם את השקיפות והמחויבות לגבי נושאים סביבתיים באזור כולו.   

איך מתקבלות החלטות במועצת העיר? האם נציגיכם במועצת העיר אכן פועלים למען הסביבה? מעניין אתכם? רוצים לקדם שקיפות ושיתוף ציבור? אתם מוזמנים לפנות לרכז הפעילות הציבורית בטלפון: 03-5660960, או במייל: tlv5@spni.org.il
דוח משמר המועצה בירוק 2010-2013
סיכום פעולות חברי המועצה בנושאי הגנת ושמירת הסביבה בשנים 2010-2013.
שטחים פתוחים, תחבורה, מרחב ציבורי-עירוני, שקיפות ושיתוף הציבור, פיתוח בר קיימא, נוכחות והצבעות בישיבות.
המפגש החמישי של סדנת מנהיגות סביבתית לחברי מועצות ערים במטרופולין תל אביב התקיים ב 07 ביולי 2011.
ונסב סביב הנושא "אדריכלות ירוקה ושקיפות ונגישות למידע".
מפגש רביעי לחברי מועצות ערי המטרופולין התקיים ב 23 ביוני. נושא המפגש: "טבע עירוני ושטחים פתוחים".

סדנת הכשרה למנהיגות סביבתית לחברי מועצות ערים; מפגש שלישי ב 09 ביוני 2011

מפגש שלישי של סדנת ההכשרה לחברי מועצות ערי המטרופולין התקיימ ב 09 ביוני 2011. נושא המפגש היה "שיתוף ציבור בתכנון".

סדנת ההכשרה למנהיגות סביבתית לחברי מועצות ערים; מפגש שני ב 26 במאי 2011

מפגש שני של הסדנה למהיגות סביבתית לחברי מועצות ערים התקיים ב 26 במאי 2011. נושא המפגש היה "המרחב הציבורי העירוני והתחדשות עירונית".

סדנת הכשרה למנהיגות סביבתית לחברי מועצות ערים; מפגש ראשון ב 19 במאי 2011

המפגש הראשון של סדנת ההכשרה למנהיגות סביבתית לחברי מועצות ערים במטרופולין תל אביב התקיים נ 19 במאי 2011. נושא המפגש היה: "ערים ותפקידן בהתמודדות עם המשבר הסביבתי העולמי".

על המשמר

קהילת תל-אביב יפו והסביבה של החברה להגנת הטבע קיימה מפגש ארצי ראשון מסוגו של משמרי מועצה, במהלכו ניסחו "אני מאמין" משותף כבסיס עקרוני לכל משמרי המועצה הפועלים והעתידים לפעול בארץ.

הרצליה: מי הכי סביבתי?

לקראת הבחירות המקומיות עורכת החברה להגנת הטבע כנס סביבתי "הרצליה בסביבה" ביום שני 3.11.2008 בבית חיל האוויר בהרצליה.

סדר יום ירוק? לא ממש

נושאי סביבה לא זוכים ליותר מדיון אחד במועצת העיר תל-אביב. כך עולה מדו"ח "משמר המועצה תל-אביב יפו" של קהילת החברה להגנת הטבע בעיר, שהובילה את קמפיין "ירוק עכשיו" במסגרת הבחירות המקומיות.

'משמר המועצה' מסכם שנה ברמת גן

מצטייני הסביבה במועצת העיר הוכרזו השבוע בכנס הראשון של "משמר המועצה ברמת גן"

בואו להיות מעורבים!

קהילת תל-אביב יפו והסביבה של החברה להגנת הטבע מזמינה אותך לסדנה מעשית להכשרת פעילים סביבתיים, בפעילות לובי ותקשורת. הסדנה תעמוד בסימן הבחירות המקומיות הקרבות ותונחה על ידי עתונאים, לוביסטים חברי מועצה ומרצים מהשורה הראשונה בתחום.

משמר המועצה ברמת גן יצא לדרך!

בסיור סביבתי שנערך בעיר, צוות "משמר המועצה בירוק" של רמת גן השיק את פעילותו. בחברה להגנת הטבע בת"א-יפו מרוצים מההיענות ומבטיחים להפשיל שרוולים לקראת הבחירות הקרבות.

פורום ירוק חדש הושק ברמת גן

לראשונה ברמת גן: "פורום ירוק" של תושבים ופעילי סביבה שיפעלו למען איכות החיים והסביבה בעיר, בסיוע החברה להגנת הטבע. הפורום החדש הושק ברמת גן בהשתתפות עשרות תושבים ופעילים מרחבי העיר.

הרצליה HERE WE COME

פעילים רבים הצטרפו לסיור בהרצליה במטרה להקים בקרוב צוות משמר מועצה בעיר. בסיור הכירו המשתתפים את הבעיות הסביבתיות לעיר, את האתגרים התכנוניים ואת ההזדמנויות לשימור הטבע ההולך ונעלם.

בואו להכיר את העיר...ולהשפיע!

צוות משמר המועצה בירוק מתרחב לערים נוספות במטרופולין גוש-דן ואתם מוזמנים להצטרף. הסיורים יתקיימו בימי שישי בשעה 9:30 - 14.3 בהרצליה, 28.3 בבת-ים, 4.4 ברמת גן.

להבין במטרופולין: קווים מנחים לתכנון סביבתי

בחוברת חדשה בשם "להבין במטרופולין", מציגה החברה להגנת הטבע באזור תל אביב את התפיסה התכנונית המטרופולינית שלה, ומגישה המלצות לפעילות תכנונית חוצת גבולות מוניציפאליים במטרופולין תל אביב

התקציב בעיניים ירוקות

לפני ההצבעה על תקציב העירייה, מפרסמת החברה להגנת הטבע בת"א-יפו והסביבה את דו"ח "התקציב בעיניים ירוקות", ממנו עולה כי תחום איכות הסביבה מחייב שיפור בסדר העדיפות העירוני.

מבינים במטרופולין!

במהלך חודש מרץ קיימה החברה להגנת הטבע באזור תל-אביב סדרת מפגשים לעשרות תושבים ופעילים מן המטרופולין, במסגרת סדנה לתכנון סביבתי מטרופוליני.

עשרות פעילים מתל-אביב השתתפו בהכשרה "תקשורת, לובי וסביבה"

עשרות פעילים מתל-אביב השתתפו בהכשרה "תקשורת לובי סביבה", שמטרתה להכין את הפעילים הסביבתיים לבחירות המקומיות הקרובות.

מצביעים על מה שחשוב לנו בבחירות

בחירות מקומיות 2013- סיקור כל האירועים סביב נושא הבחירות המקומיות 2013

דיווח ממועצת העיר 10.2.08

סדר יום ועדה מקומית 6.2.08

דיווח ממועצת העיר 13.1.08


  1. לעמוד הבא