חיפוש טיולים ומסלולים
בחר אזור
בחר סוג פעילות
חיפוש פעילות בטקסט חופשי

למה אין עוד חסכמים במוסדות הציבור?

14/07/2011

עד ה-1 ביוני 2011 כל מוסדות הציבור בישראל היו אמורים להיות עם חסכמים. רשות המים: "אין לנו נתוני ביצוע, הפיקוח שלנו מעט מוגבל ועסוק כרגע בדברים אחרים, דחופים יותר". החברה להגנת הטבע, שהייתה מיוזמות חוק החסכמים במוסדות ציבור: "משבר המים לא רק שאינו הסתיים, נחלים עליהם גדלנו הולכים ומתייבשים".

ועדת הכלכלה של הכנסת קיימה ביום שלישי השבוע (12.7.11) דיון בנושא מוכנות רשות המים לימות הקיץ, בעקבות פנייה של החברה להגנת הטבע והצעות לדיון מהיר של חברי הכנסת חמד עמאר ואורי מקלב.

תהל ברנדס, נציגת רשות המים, אמרה בדיון: "לגבי חסכמים במבני ציבור: ב-1 ביוני 2011 מוסדות הציבור היו חייבים להיות כבר אחרי התקנה. עוד אין לנו נתוני ביצוע ואנחנו ממשיכים לעקוב אחרי הנושא. הפיקוח שלנו הוא מעט מוגבל, הוא מתרכז כרגע בדברים אחרים, דחופים יותר, אבל הנושא לא מוזנח והוא מטופל בהיבטים המנהליים.

"חסכמים בבתים פרטיים: עברנו על בין 80 ל-90 אחוז ממשקי הבית, החדירה הגיעה ל-55 אחוז מהמשקים. לגבי הסברה: באוגוסט יתחיל קמפיין נוסף בנושא החיסכון. הנתונים מראים כי הקו המרוסן של הצריכה נשמר וכנראה שיש ריסון בצריכה אצל הצרכנים. מטרת הקמפיין שיעלה באוגוסט הוא לשמר את הריסון, הוא ידבר על חיסכון כאורח חיים נכון, לטווח ארוך".

אורית סקוטלסקי, רכזת המים של החברה להגנת הטבע, שהייתה מיוזמות חוק החסכמים במוסדות ציבור, אמרה בדיון: "אנחנו מודאגים ממצב משאב המים הטבעיים במדינה, משבר המים לא רק שלא הסתיים, אלא שאנחנו נמצאים ברצף של שנים שחונות ולא הגענו אפילו ל – 90 אחוז מהממוצע הרב שנתי ולא מצליחים למלא את מי התהום. לצערי, מעיינות שכולנו גדלנו עליהם, הולכים ומתייבשים, ולא רק בגלל אותו רצץ של שנים שחונות, אלא בגלל שאיבה עמוקה של מי תהום, במסגרת מדיניות הקידוחים של רשות המים".  
 

אם במקרה עוד לא עשיתם את זה, אז זה הזמן להתקין חסכמים בברזי הבית, לתקן נזילות ויש עוד המון דברים שאפשר לעשות, כדי לחסוך מים יקרים.