חיפוש טיולים ומסלולים
בחר אזור
בחר סוג פעילות
חיפוש פעילות בטקסט חופשי

בואו לחסוך איתנו!

החברה להגנת הטבע מצטרפת לקמפיין החדש של רשות המים לחיסכון במים.
בואו לראות כיצד אפשר לחסוך
ביעילות!
עם טיפת מאמץ וחיסכון בכל טיפה, גם המשפחה
שלך תחסוך 1/3 מחשבון המים. לחצו לצפייה בתכנית המשפחתית לחיסכון במים 

יולי 2008

רשות המים השיקה השבוע במסיבת עיתונאים קמפיין חדש "עוברים מאדום לשחור", שמטרתו העלאת המודעות הציבורית למצבו הגרוע של משק המים, ולעודד את הציבור לחסוך. החברה להגנת הטבע מברכת אולם מקווה כי התכניות אכן יישומו. 

משה פרלמוטר, רכז חופים וים בחברה להגנת הטבע: "אנו מברכים את רשות המים על תוכנית החירום שהציגה היום, אולם מקווים כי הפעם, בניגוד לחורף 2001-2002, התוכניות לא יתאיידו לאוויר עם בוא הגשם הראשון, אלא יצאו אל הפועל והצעותיה של רשות המים אכן ימומשו, ללא עיכובים ומבלי שמשרד האוצר ינסה לעצור אותן. לצערנו, אם לפני שבע שנים היו נוקטים בפעולות נחושות יותר בנושא משבר המים, אולי לא היינו מגיעים למצב הקשה בו אנו נמצאים היום, הגורם גם לפגיעה קריטית בערכי הטבע בישראל ".

בחברה להגנת הטבע מזכירים כי שר התשתיות, בנימין בן אליעזר ורשות המים, האחראים על משק המים בישראל, התנגדו בשבוע שעבר להצעת חוק אביזרים חוסכי מים (חסכמים), שנועדה להביא לחיסכון של מיליוני מ"ק מים בשנה, אותה יזמה וקידמה החברה להגנת הטבע.

הציבור מוכן לחסוך במים
לפני מספר חודשים ערכה החברה להגנת הטבע סקר שממצאיו העידו על נכונות הציבור לחסוך במים. מסקר "עמדות הציבור כלפי חסכון במים" אשר בוצע ביוזמת חברת תה"ל באמצעות גיאוקרטוגרפיה (יולי 2006) עולה כי מרבית הציבור בישראל מודע לקיומו של משבר מים במדינה ונכון לחסוך במים, בעיקר בגלל הצורך הלאומי שנובע מבעיית המים במדינה. פוטנציאל החיסכון כפי שעולה ממבצעי חיסכון בעבר מלמד בצורה ברורה שניתן לחסוך 10%-20% מכלל הכמות הנצרכת במגזר העירוני, מבלי לפגוע ברווחת הצרכן. לכתבה המלאה

למען הטבע - חיסכו במים!
הנה כמה טיפים

?CategoryID=653&ArticleID=1650&Page=1