חיפוש טיולים ומסלולים
בחר אזור
בחר סוג פעילות
חיפוש פעילות בטקסט חופשי

כתבות

למה אין עוד חסכמים במוסדות הציבור?

חוק חסכמים במוסדות ציבור צריך היה להתקיים עד ה-1 ביוני. בחברה להגנת הטבע, מיוזמות החוק, מזהירים: "משבר המים לא הסתיים. נחלים הולכים ומתייבשים"
14/07/2011

משבר המים - גם בטבע

ביום שני התקיים דיון בועדה לביקורת המדינה בנושא המלצות ועדת החקירה למשק המים. חבר בוועדת החקירה: "יש לקדם תוכנית פעולה מיידית להשבת המים לטבע ולשיקום הנחלים"
26/10/2010

משק המים - לאן?

ביום ראשון התקבלה החלטת ממשלה בנוגע לעקרונות ניהול משק המים. החברה להגנת הטבע פנתה במכתב לשרים טרם הדיון, על מנת לקדם נושאים חשובים הנעדרים מההצעה, אך לא נענתה
21/10/2010

מה התירוץ של רשות המים? "התקנות בדואר"

רשות המים קראה לנו לחסוך במים, יצאה במבצע להתקנת חסכמים בבתים, אבל התקנת החסכמים במוסדות הציבור טרם החלה - פשוט כי הכללים נשלחו בדואר
9/11/2010

חוק החסכמים יוצא לדרך

הכנסת אישרה סופית את הצעת החוק להתקנת חסכמים במוסדות ציבור, אותה קידמה החברה להגנת הטבע. מוסדות הציבור כוללים, בין היתר, משרדי ממשלה, צבא, משטרה, מוסדות חינוך והשכלה גבוהה

נציג רשות מים בוועדת הכלכלה של הכנסת: עד הקיץ יותקנו חסכמים בבתים הפרטיים

רשות המים תתחיל בחודשים הקרובים בחלוקת חסכמים (אביזרים חוסכי מים) בבתים הפרטיים ועד הקיץ יותקנו החסכמים בבתי האזרחים. החברה להגנת הטבע: "אנו מקווים כי התחייבות רשות המים בדיון לא תישאר בגדר הצהרה בלבד, והחסכמים, הן במגזר הפרטי והן במגזר הציבורי, יותקנו בהקדם"

"כמה טיפות גשם ואנחנו שוב שיכורים"

ניר פפאי, ראש אגף שימור טבע וסביבה: "עצוב שנבחרי הציבור שוב השתכרו מכמה טיפות של גשם, וכבר הם קוראים לביטול מס הבצורת, מגדילים הקצאות לחקלאות ושוכחים מהחסכמים."

אושר: חסכמים במבני ציבור

חוק אביזרים חוסכי מים במבני ציבור, אותו יזמה החברה להגנת הטבע, קיבל (ראשון, 5.7) סוף סוף את אישור ועדת השרים לענייני חקיקה.

לראשונה בישראל: מלגת מים

פרויקט ייחודי של בית הספר לרפואה משלימה "קמפוס ברושים" בתל אביב והחברה להגנת הטבע, יתגמל סטודנטים שיירתמו לחיסכון במים, במלגת לימודים בשווי אלפי שקלים. המטרה: להפוך את הסטודנטים לשגרירי חיסכון במים, לעודד את המודעות הכללית לחיסכון בצריכת המים ועל ידי כך לסייע במאבק למניעת התייבשות מקורות המים של ישראל.

"אין שקיפות בהחלטות בנושא המים"

"מערכת קבלת ההחלטות כיום בנושא המים בישראל אינה שקופה והיא חסרת מטרות ברורות." כך אמר היום ניר פפאי, נציג החברה להגנת הטבע, בעדותו בפני ועדת החקירה הממלכתית בנושא המים.

תורחב התקנה על מדשאות פרטיות וציבוריות

רשות המים תרחיב בקרוב את התקנה האוסרת השקיית מדשאות פרטיות וציבוריות בחורף לאיסור גורף לכל שנת 2009, כולל הקיץ. כך הודיע היום בכנסת ראש רשות המים. החברה להגנת הטבע: "לצערנו הגענו למצב בו אם לא יינקטו צעדים קיצוניים, ייגרם נזק בלתי הפיך למקורות המים"

אושר: מתקן התפלה בחדרה

אושר – יוקם מתקן התפלה עבור הרשות הפלשתינאית, באזור התעשייה החדש בחדרה, בשטח של 180 דונם ובעל תפוקה של 150 מיליון מ"ק בשנה.

בחירות מקומיות: לאן זורמים המים בעירכם?

ראשי הרשויות מגיבים לפניית החברה להגנת הטבע בעקבות משבר המים בבקשה כי ימנעו מלבצע לקראת הבחירות פעולות לשיפור חזות העיר, הצורכים מים רבים. כיצד ענה ראש העיר שלכם?

עוברים מאדום לשחור

ישראל סובלת ממשבר חמור של מחסור במים, והיא לא היחידה - מקורות המים הטבעיים בעולם הם במגמה הולכת ומחריפה של התייבשות ודלדול. רשות המים השיקה לאחרונה קמפיין שמטרתו לעורר את המודעות הציבורית למצבו הגרוע של משק המים, ולעודד את הציבור לחסוך.

בואו לחסוך איתנו!

החברה להגנת הטבע מצטרפת לקמפיין החדש של רשות המים לחיסכון במים, "ישראל עוברת מאדום לשחור". בואו לראות כיצד אפשר לחסוך ביעילות!

שר התשתיות מתנגד לחוק החסכמים

החוק אמור לחייב את כל משרדי הממשלה והרשויות המקומיות להתקין בשטחן חסכמים, כחלק מפתרון המצב הקשה של המים בישראל.

חוק ה"חסכמים" אושר בקריאה טרומית

יועבר להמשך חקיקה בוועדת הכלכלה, ויחייב התקנת אביזרים חוסכי מים במשרדי ממשלה ורשויות מקומיות. את החוק יזמה וקידמה החברה להגנת הטבע.

ממשיכים להיות צמאים

כמה ימים סגריריים לא יהפכו את החורף הזה לגשום במיוחד. השירות ההידרולוגי ברשות המים מפרסם נתונים עגומים על מצב המים בישראל, ומאשר את מה שכולנו כבר מרגישים: מאגרי המים ריקים מתמיד
8/02/2011

עולם המים: מי גר בשלולית?

בריכות החורף בישראל, פינות טבע קסומות בלב העיר, הולכות ומתמעטות. כיצד הפגיעה ביצורים שחיים בהן עלולה לפגוע באיכות החיים שלנו וכיצד נמנע זאת?