חיפוש טיולים ומסלולים
בחר אזור
בחר סוג פעילות
חיפוש פעילות בטקסט חופשי

הישג במכתש רמון

בעקבות התנגדות תושבי מצפה רמון והחברה להגנת הטבע, לא אושרה הבקשה לבטל חלק משמורת טבע סמוך למצוק לצורך הקמת שכונת בתים פרטיים. שפת המכתש תשאר בידי הציבור
6/06/2011

בעקבות התנגדות התושבים והחברה להגנת הטבע: מועצת גנים ושמורות טבע החליטה לא לאשר את הבקשה לבטל שטח של 9 דונם מתוך שמורת טבע, סמוך למצוק של מכתש רמון, לצורך הקמת שכונה של בתים פרטיים. החברה להגנת הטבע, המתנגדת להקמת השכונה: "מכתש רמון והמצוק הם מאוצרות הטבע והנוף הייחודיים של ישראל, את הבנייה יש להעביר לשטחים חלופיים ולמנוע פגיעה בערכי טבע אלה"

על מה היה המאבק? תזכורת

בעקבות התנגדות התושבים המקומיים במצפה רמון, בסיוע של החברה להגנת הטבע, מועצת גנים ושמורות טבע החליטה היום (חמישי) לא לאשר גריעה של שטח של 9 דונם משמורת טבע מאושרת (הר הנגב), סמוך למצוק של מכתש רמון, לצורך התוכנית של משרד הבינוי והשיכון להקמת שכונת בתים פרטיים בשטח של 220 דונם.

התושבים המקומיים, בסיוע של החברה להגנת הטבע, מובילים בשנים האחרונות את ההתנגדות להקמת השכונה החדשה.

"מכתש רמון והמצוק הם מאוצרות הטבע והנוף הייחודיים של ישראל וראוי להתייחס אליהם כאל שטחים פתוחים לטובת תושבי העיר והציבור הרחב", נמסר מהחברה להגנת הטבע. "יש להתחשב בערכי הטבע והנוף של המכתש והמצוק, להרחיק מהם כל פיתוח עתידי ואת צרכי הבנייה של העיר לספק בשטחים חלופיים. אנחנו סבורים כי היום, עם המודעות הגוברת לשמירה על שטחים פתוחים, שלצערנו הולכים ומצטמצמים, ובייחוד באזור כמו מכתש רמון, בעל ערכי נוף לאומיים ועולמיים, אין מקום לאשר תוכניות כאלה. את הבנייה יש להעביר לשטחים חלופיים, שאינם פוגעים בערכי הטבע הייחודיים של האזור".