חיפוש טיולים ומסלולים
בחר אזור
בחר סוג פעילות
חיפוש פעילות בטקסט חופשי
 

השביל שלך מתחיל כאן

אתם אוהבים לטייל, מתעוררים בבוקר וחולמים כבר לצאת לשביל ההוא ששמעתם עליו ולהגיע למעיין שרק יודעי דבר יודעים עליו (ואתם ביניהם). אתם לא מפספסים פריחה של פרח נדיר, אפילו אם היא נמשכת רק שבועיים, החברים שלכם יודעים שהם יכולים לסמוך עליכם בארגון של טיול ומתייעצים איתכם אם כדאי לצאת לטיול של זרימות בגולן או גבים במדבר (כי אתם כבר הייתם שם).  

אז למה שלא תעבדו בזה?

קורס "תו תקן" של החברה להגנת הטבע, שיפתח בקיץ הקרוב (26.6.13), יכשיר אתכם להיות מדריכי טיולים לטיולי מערכת החינוך. לאחר הקורס, שנמשך כחודשיים וחצי, תוכלו להשתלב בחברה להגנת הטבע ולהדריך טיולים! כך תוכלו  לשלב את האהבה לטיולים ולטבע עם עבודה משתלמת ולהביא לידי ביטוי את כל הכישורים שלכם (בטח שמעתם לא פעם מישהו מהחברים או מהמשפחה אומר שאתם צריכים להיות מדריכי טיולים...)
ועכשיו אנו מציעים הטבה ייחודית: נרשמים לקורס מדריכים ומקבלים קמפוס אזורי בחצי המחיר! לפרטים נוספים ומימוש ההטבה לחצו כאן >>


דיברנו עם רז ושילהב, בוגרי קורס מדריכים של החברה להגנת הטבע, שבסיומו השתלבו כמדריכים בחברה, ושמענו על חוויות, אהבה לטיולים, עבודה משתלמת ובחירות נכונות...

איך הכל התחיל ומתי החלטת להירשם לקורס מדריכי טיולים?
רז:
החינוך לטיולים והאהבה לטבע היתה טבועה בי מהבית ומילדותי בקיבוץ, כך שעולם הדרכת הטיולים תמיד עניין אותי. את ההחלטה להרשם לקורס מדריכי טיולים קיבלתי תוך כדי טיול תרמילאים במזרח אסיה, הייתי בן 24 באותה תקופה, ובמשך שנתיים ביליתי זמן רב בטיולים מסביב לעולם, והבנתי שאני רוצה לשלב את זה בעבודה שלי. לכן נרשמתי לקורס שהתקיים בקיץ הקודם וסיימתי אותו בהצלחה.
שילהב: אני החלטת להרשם  לקורס כשהייתי בת 26, באותה תקופה הייתי מנהלת שיווק בתחום הנד"לן ולמדתי מנהל עסקים, אבל הרגשתי שאני לא עושה ולא לומדת את מה שאני אוהבת. החלטתי לעשות שינוי בחיי וללכת עם  הלב שלי, ולכן נרשמתי לקורס תו תקן של  החברה להגנת הטבע שהיה בקיץ הקודם.


 


זה נשמע שעשיתם את הבחירה הנכונה בשבילכם.. ואיך הגעתם לקורס של החברה להגנת הטבע?

רז: בחרתי בקורס תו תקן של החברה להגנת הטבע לאחר שסקרתי כמה מהגופים המכשירים. במהלך הסקירה, נוצר בי הרושם שהקורס של החברה הוא המקצועי, המגוון ביותר ולא פחות חשוב - בעל אפשרויות ההעסקה העתידית המוצלחת ביותר.
שילהב: היה לי ברור שהחברה להגנת הטבע היא אחד מהגופים המקצועיים בתחום בארץ,  שמעתי מחברים שלאחר הקורס, החניכים מוצאים עבודה בחברה, וגם המיקום של הקורס היה לי נוח מאוד להגעה.

איך הקורס עוזר לכם בעבודה כמדריכי טיולים?

רז: הקורס שילב בין לימודים בכיתה בהנחיית מרצים מוכרים בעלי שם וידע, וסיורי שטח להנחלת הידע הנלמד והטמעתו דרך הרגליים והעיניים.  במקביל, הקורס שם דגש גם על יכולות הדרכה, הוראה, הובלה ועמידה מול קבוצה, התמודדות עם אוכלוסיות גיל מגוונות, מתודיקה ורטוריקה. הכלים האלו משרתים אותי בהדרכות ובהובלת קבוצות בטיולים מדי יום.
וגם מבחינה חברתית - נוצרה אווירה מיוחדת בין המשתתפים בקורס ואנחנו בקשר עד היום, מתייעצים, נפגשים.
שילהב: אני חייבת לציין שהקורס היה מגוון מאוד ומקצועי,  עד היום אני משתמשת בחומרי לימוד מהקורס ונעזרת בהם לפני הדרכות. אני חושבת שהקורס הכין אותי מאוד למקצוע, וביחס לתקופת ההכשרה הקצרה יחסית, הקורס נתן את מירב הכלים שיכולתי לצפות להם.

היום אתם מדריכי טיולים בחברה להגנת הטבע, התחלתם לעבוד אצלנו לאחר הקורס. שתפו אותנו בתהליך ובעבודה שאתם עושים היום
רז
: אני ממליץ למי שמסיים את קורס ההכשרה, לצבור קמפוסים במהירות וכך להרחיב את הידע והנסיון. מי שעושה זאת, מגדיל מאוד את אפשרויות ההדרכה שלו.
אני החלטתי לחפש עבודה בהדרכה על בסיס קבוע, במקום בו אוכל לשכלל את יכולות ההדרכה והידע שלי בתחום הטיולים כל הזמן. כך יצא שנחשפתי לעולם בתי ספר שדה של החברה להגנת הטבע, ולאחר הקורס התקבלתי כמדריך קבוע בבית ספר שדה הר הנגב של החברה להגנת הטבע במצפה רמון, בו אני מדריך גם כיום.
במסגרת העבודה בבית ספר שדה הר הנגב, אני מדריך באופן קבוע טיולים מגוונים בכל רחבי דרום הארץ, עובד הרבה עם הקהילה, הילדים והנוער במצפה רמון, ישנו דגש על הרחבה מתמידה של הידע בשלל תחומים הנוגעים לעולם ההדרכה, ופיתוח של הדרכות נוספות.
שילהב: אני רציתי לעבוד כמדריכת טיולים, הוכחתי את עצמי בהדרכות ונקבעה לי פגישה עם רכז הדרכה. לאחר הפגישה קיבלתי עבודה כמדריכת טיולים בטיילות החינוכית של החברה להגנת הטבע ואני יכולה לומר שכיום יש לי שפע של עבודה ואני מרוצה מאוד. ממש בימים אלו אני בהכנות לקראת תפקיד נוסף שהוצע לי - לנהל את קייטנת החברה להגנת הטבע ברמת הנדיב.
בסה"כ אני יכולה לומר שעשיתי בחירה נכונה בשבילי, אני היום עושה את מה שאני אוהבת לעשות וגם מבחינה כלכלית, העבודה הזו משתלמת לי.

שיהיה לכם ולכל בוגרי הקורס (הנוכחיים והעתידיים) בהצלחה!