חיפוש טיולים ומסלולים
בחר אזור
בחר סוג פעילות
חיפוש פעילות בטקסט חופשי

"ילדים מבקשים ישראל מקיימת" - כנסת ישראל מוקירה את החינוך הסביבתי

22/05/2018

החברה להגנת הטבע, ממובילת החינוך הסביבתי בארץ ומפעילת התכנית "ילדים מובילים שינוי", לקחה חלק פעיל בארגון ובניהול כנס "ילדים מבקשים ישראל מקיימת" שהתקיים היום בכנסת ובו השתתפו 350 תלמידים מ-26 בתי ספר ברחבי הארץ, אשר שמים דגש על חינוך סביבתי הכולל ערכי קיימות והגנה על הסביבה. הכנס, ביוזמת ח"כ יעל כהן פארן, נערך בשיתוף משרד החינוך, החברה להגנת הטבע והרשת הירוקה.

 

           

צוות החברה להגנת הטבע מציג בכנסת .                                                                                        ח"כ אורי מקלב (יהדות התורה) בשיחה עם תלמידים . צילומים: דב גרינבלט

 

 

בשנים האחרונות המודעות הסביבתית והעשייה בבתי הספר הולכת וגדלה. עשרות בתי ספר עברו את ההסמכה של המשרד להגנת הסביבה ומשרד החינוך לבתי ספר ירוקים. תלמידים בבתי הספר האלו לומדים עד כמה חשוב להנהיג ולהשפיע על הסביבה. עד כמה ביכולתם לשנות ולהוביל תהליכים חיוביים ומשמעותיים ביישובם, תוך שמירה על קיימות, שטחים פתוחים וציבוריים לטובת הטבע, הסביבה והאדם.


היום המגמה הזאת קיבלה בולטות בכנס מיוחד שנערך בכנסת, בו השתתפו 360 תלמידים מ-26 בתי ספר מרחבי הארץ, שפעילים בתכנית "ילדים מובילים שינוי" - תכנית החינוך הסביבתי של החברה להגנת הטבע. הכנס נועד לחזק את התלמידים ובתי הספר על פועלם, לעודד אותם להמשיך, לקבל השראה מבתי ספר אחרים ולשאוף להיות המנהיגים הבאים שיביאו את ארצנו להיות מקיימת יותר. כמו כן הכנס בא לעודד את מקבלי ההחלטות בכנסת לשמוע את בקשתם של ילדי ישראל לשים את הסביבה בראש סדר העדיפויות.

 

לכנס הגיעו בתי ספר מכל רחבי הארץ ומכל רבדי החברה: דתיים וחילוניים, ערבים ויהודים, דרוזים ובדואים, אשר פועלים לטובת הסביבה ומובילים שינוי. התלמידים העבירו יום שלם בכנסת, למדו על המערכת האקולוגית, על חיסכון באנרגיה ומיחזור. במשך היום הוצגה במשכן תערוכה מיוחדת המורכבת מפרויקטים סביבתיים שיזמו התלמידים. בנוסף הם נפגשו  עם חברי כנסת מהסיעות השונות, ושוחחו איתם על חוקים שיסייעו לקדם את המודעות להגנת הסביבה. 

 

כגוף סביבתי מוביל בארץ, זו הדרך שלנו להוקיר את פועלם של בתי הספר ולאפשר להם להשמיע את קולם ועשייתם מחוץ לכותלי בית הספר או הרשות המקומית, גם בקרב מקבלי החלטות. חן פורטוגלי שובל, מנהלת תחום הכשרה ופיתוח תכנים בחברה להגנת הטבע: "הכנס שהתקיים בכנסת הוא הוכחה אופטימית ומשמחת לכך שילדים ונוער יכולים להוביל ולהנהיג שינוי התנהגותי לשמירת הטבע והסביבה. ילדים ונוער מכל המגזרים והתרבויות, בכל רחבי הארץ, פועלים ברמה המקומית, אבל משפיעים בקנה מידה ארצי ועולמי. ייחודו של הכנס הוא בכך שהצלחנו להביא את קולם של הילדים והנוער ללב ליבם של מקבלי החלטות ונבחרי ציבור, במקום המשמעותי ביותר להובלת שינוי ברמה הארצית."

כתבות נוספות שיעניינו אותך