חיפוש טיולים ומסלולים
בחר אזור
בחר סוג פעילות
חיפוש פעילות בטקסט חופשי

סובב כנרת: קטע חדש ייפתח לציבור בסוכות

לראשונה בתולדות המדינה ולרגל החג - ייפתח בחול המועד סוכות המעבר בחוף אתר ספיר (מתקן השאיבה של "המוביל הארצי" בכנרת), לצורך מסלול טיולים מיוחד של שביל סובב כנרת, אותו יזמה החברה להגנת הטבע. המעבר יתאפשר בזכות שיתוף פעולה בין חברת "מקורות" לחברה להגנת הטבע

4 באוקטובר 2009 בין השעות 14:00-10:00
הציבור מוזמן
 > ללא תשלום!

ספטמבר 2009

שיתוף פעולה בין החברה להגנת הטבע וחברת 'מקורות' יאפשר לראשונה לציבור הרחב ליהנות מקטע ייחודי נוסף של חוף הכנרת, אשר היה סגור עד כה למעבר לציבור הרחב.

קטע זה, בחוף אתר ספיר, בו נמצאת תחנת השאיבה הראשונה של המוביל הארצי מהכנרת, שהיה סגור מטעמי ביטחון, בטיחות ותברואה - ייפתח לראשונה מאז הקמת המדינה לתקופה מוגבלת בחול המועד סוכות. שיתוף הפעולה נוצר בעקבות פעילותה של החברה להגנת הטבע להעלאת המודעות וההכרה בחשיבות הרבה של הרחבת שטחי החוף הפתוחים בכנרת למעבר חופשי.

כנרת: ארבעה מסלולים וגעגוע

שביל סובב כנרת, השביל שמחזיר אותנו לטייל סביב הכנרת ופותח את קו המים לכולם הוא יוזמה של החברה להגנת הטבע, במטרה לאפשר לכל אחד ליהנות מהכנרת מקרוב ולטייל לאורך חופי האגם. השביל פותח חופים שהיו סגורים במשך זמן רב ומאפשר, בהדרגה, להקיף את הכנרת כולה בטיול.

ארבעה מסלולים על שביל סובב כנרת

חברת "מקורות" החליטה להירתם למאמץ הציבורי במטרה לקרב את הכנרת ואת חופיה אל הציבור הרחב. לצורך כך, תעבוד "מקורות" במתכונת מיוחדת בתקופת חול המועד, תתגבר את אבטחת המתקן ותנקוט אמצעים מיוחדים שיאפשרו, כאמור, פתיחה זמנית של חוף אתר ספיר.

בפתחה של השנה החדשה, עולה וחוזרת התקווה כי החורף הקרוב יביא סוף סוף לכנרת, הנסוגה במהירות אל הקו השחור, מים רבים אשר ישיבו אליה את קסמה ואת יכולתה לשמש מקור מים לטבע ולאדם, ומוקד משיכה לציבור המטיילים והנופשים.

לדברי משה פרלמוטר, רכז חופים וים בחברה להגנת הטבע, שיזמה את שביל סובב כנרת: "בזכות שיתוף הפעולה בין 'מקורות' לחברה להגנת הטבע, נפתח לראשונה המעבר לאורך חוף אתר ספיר. מדובר במהלך חשוב ביותר בדרך להגשמת המטרה  עליה אנו שוקדים בשנים האחרונות, והיא לאפשר לציבור הרחב מעבר ונגישות לאורך החוף, על שביל סובב כנרת. יש במהלך זה אות ודוגמה כיצד ניתן להביא בתהליך של הסכמה והידברות למימוש האינטרס הציבורי".

לדברי יוסי שמעיה, מנהל חבל הירדן של חברת 'מקורות':" 'מקורות' נרתמה לפרויקט החשוב ומזמינה את הציבור לבקר בחופי הכנרת ובמרכז המבקרים באתר ספיר, המקום שבו מתחיל מסעם הגדול ביותר של המים בישראל".

בימים אלה הולכות ונשלמות העבודות לסלילתו של הקטע הראשון של שביל סובב כנרת, אותו יזמה החברה להגנת הטבע, בין גשר אריק לכפר נחום, באורך של 4.5 ק"מ. 

הסיורים ביום ראשון, 4 לאוקטובר, מיועדים למשפחות חובבות לכת. אורך המסלול כקילומטר, והוא כולל קטע קצר של ירידה תלולה. היציאה לסיורים תהיה בין השעות 14:00-10:00, נקודת היציאה לסיורים מגן לאומי כפר נחום שבצפון הכנרת. לפרטים: החברה להגנת הטבע, טלפון 03-6388688.