חיפוש טיולים ומסלולים
בחר אזור
בחר סוג פעילות
חיפוש פעילות בטקסט חופשי

עץ התקווה של הכנרת

1,700 תלמידים מעמק הירדן תלו השבוע בקבוקים על עץ יבש שנמשה מהכנרת, כפעולה סמלית למים שהם חסכו במהלך החודשים האחרונים, במסגרת פרויקט "הולכים על נקי", של המשרד להגנת הסביבה והחברה להגנת הטבע

דצמבר 2009

עץ הבקבוקים, צילום: נסים אסבןכ - 1,700 תלמידים מבתי הספר היסודיים במועצה האזורית עמק הירדן צעדו השבוע סביב הכנרת, כחלק מפרויקט "הולכים על נקי- זאת הכנרת שלנו", שמוביל המשרד להגנת הסביבה בשיתוף החברה להגנת הטבע.

התלמידים צעדו על "שביל סובב כנרת", אותו יזמה החברה להגנת הטבע, ובמהלך הצעדה אף ניקו את חופי הכנרת.

התלמידים, שלמדו במהלך החודשים האחרונים על משבר המים, פעלו, הן בבית הספר והן בבתיהם, לחיסכון במים. כפעולה סמלית, הביא כל אחד מהתלמידים בקבוק מים מקושט, ובתוכו התחייבות של כל המשפחה לחיסכון במים (צילום משמאל: נסים אסבן).

את המים "שפכו" התלמידים במחווה סמלית חזרה לתוך הכנרת, ואת הבקבוקים המקושטים תלו על עץ איזדרכת יבש, שנמשה מהכנרת, והוצב בכיכר צמח, כסמל לצורך בחיסכון במים, למען הכנרת והמערכת הטבעית סביבה.

לדברי נסים אסבן, רכז הכנרת של החברה להגנת הטבע: "עץ התקווה מביא לידי ביטוי שלושה מסרים: שמירת הניקיון- בקבוקי הפלסטיק הם המזהם העיקרי של חופי הכנרת, חסכון במים – כל בקבוק שעל העץ הוא התחייבות של התלמיד ומשפחתו לחסוך במים ושמירת טבע ומפלס הכנרת – החי והצומח נפגעים בגלל ירידת המפלס, ואנו מקווים שהמפלס יעלה והטבע לא יפגע עוד.

ילדי עמק הירדן עדים מדי יום למצבה החמור של הכנרת, ודווקא הם אלו שיכולים להוביל את תושבי האזור, כמו גם את שאר ילדי ישראל, להעלאת המודעות לחשיבות ולעידוד פעולות לחיסכון במים. עץ התקווה יעמוד בכיכר. אנו מזמינים את כל ה"ישראלים החסכניים", לבוא עם הילדים ולתלות בקבוק מקושט על העץ, כסמל לחיסכון ולמחויבות האישית שלנו לשמירה על הכנרת."