חיפוש טיולים ומסלולים
בחר אזור
בחר סוג פעילות
חיפוש פעילות בטקסט חופשי
 

מגינים על גן המגינים

הגדל

מרכז לימודי השדה של החברה להגנת הטבע בקרית שמונה מפעיל השנה בבי"ס המגינים תוכנית של "אזרחות פעילה".
כחלק מהפעילות, מאמצים תלמידי כיתות ה-ו את גן המשחקים הנטוש והמוזנח, אשר נמצא בצמוד לביה"ס, שמהווה היום "חצר אחורית" של השכונה. הגן שימש במהלך השנים האחרונות כמזבלה. במסגרת האימוץ, ביקרו התלמידים מספר פעמים לאורך השנה בגן, ניקו אותו, למדו על הצומח והחי שבו ותיכננו כיצד להשיב אותו לחיים. הפרוייקט משותף לחברה להגנת הטבע, מרכז מעשה, קרן שוסטרמן ופראט וקרן לייף.

בשבוע האחרון יצאו התלמידים, המורים ומדריכי החברה להגנת הטבע אל הגן ליום שיקום, אליו הוזמנו גם הורים ותושבי השכונה, זאת בכדי לחבר כמה שיותר תושבים מהקהילה לעשייה ובכך להגביר מודעות לשמירה על הגן. במהלך היום התקיים מבצע ניקיון נרחב בכל שטח הגן, הוסרה כל העשביה אשר הסתירה את המשחקים הנטושים, נצבעו מתקנים וגדרות, והונחו שלטים למידע על צומח וחי שבסביבה. במסגרת המבצע נוקו גם שולי נחל עין זהב העובר בשטח הגן.

לדברי נורית יוסקוביץ, מנהלת מרכז לימודי השדה של החברה להגנת הטבע, לאחר שלמדו במשך השנה כולה על נושא- מחצר אחורית-לחצר קדמית, דרך העשייה הפעילה התלמידים מפנימים כי בידיהם להוביל את השינוי, ובכך הרווחנו פעמיים: גם ילדים אחראיים ומודעים לסביבה, וגם גן יפה ומטופח שהושב לחיים, להנאת התלמידים ותושבי השכונה כולה".