חיפוש טיולים ומסלולים
בחר אזור
בחר סוג פעילות
חיפוש פעילות בטקסט חופשי
 

מפת טיולים וסימון שבילים 13: מישור חוף הנגב ("הנגב המערבי")

  מהדורה 2014  - כל השינויים בשטח מופיעים במהדורה זו.

 

מפה זו מציגה את אזור הנגב המערבי. מישור חוף הנגב – חבל ארץ מישורי גדול – מכונה גם מישורי הנגב המערבי; גבולותיו – נחל שיקמה בצפון, דרום השפלה ובקעת באר שבע במזרח, הר הנגב הצפוני ורמת עבדת בדרום. אורכו של החבל כ- 65 ק"מ ורוחבו נע בין 25 – 27 ק"מ. (מבחינה אקולוגית נמצא רוב החבל בתחום המדבר). שלא כמו ביתר חלקי מישור החוף בהם נמצא שלושה רכסי כורכר, במישור חוף הנגב נמצא שרידי חמישה רכסי כורכר.
 
מישור חוף הנגב נחלק ל-3 חבלי משנה: 1. רצועת עזה 2. חבל הבשור 3. חולות עגור חלוצה. פני השטח גבנוניים ומשלבים מגוון של נופים. בין הנופים המייחדים חבל ארץ זה נמצא את נוף הבתרונות, נופי חוליות. מגוון רב נמצא גם בעולם החי והצומח.

 

עד שנת 2005 עוד ניתן היה לטייל באזורי גוש קטיף וחוף עזה, מה שכיום נמצא תחת שליטת הרשות הפלסטינית. במהלך השנים האחרונות תוחזקו השבילים הקיימים ונוספו להם שבילים חדשים.

  כדי להקל על המטיילים, מופיעים במפה זו פרטים חשובים, כגון: שמורות טבע ואכסניות, תחנות דלק ושירותים אחרים; הודגשו נתוני שטח כמו מצוקים ואתרי טבע, עודכנו פרטים וצבעי סימון השבילים. על גב המפה מודפסים טבלות מסלולים (לפי דרגת קושי), תרשימים ומידע מפורט, שנועדו לעזור בתכנון הטיול ובמהלכו – לא רק למיטיבי לכת, אלא אף למשפחות היוצאות לטיול קצר. כך, בעזרת המפה, תוכלו "לגלות" פינות חמד שהיו חבויות עד היום. שעה שאתם מטיילים כאן, חשבו על מראה האזור בעתיד, ועזרו לשומרו יפה ונקי, כשם שהוא עכשיו.

אנא השתמשו במפה ובמידע שבה והקדישו תשומת לב לכל הפרטים. תכנון טיול על כל פרטיו מרבה הנאה ומונע אסון!

לפני צאתכם לדרך, יש להשאיר באחד ממשרדי בתי ספר שדה או משרדי רשות הטבע והגנים שבאזור פרטים על מסלול הטיול ושמות המשתתפים בו.

                                     לרכישת מפות טיולים וסימון שבילים

למידע נוסף אודות סימון שבילים