חיפוש טיולים ומסלולים
בחר אזור
בחר סוג פעילות
חיפוש פעילות בטקסט חופשי
 

מפת שרון ומערב השומרון - מפת טיולים וסימון שבילים 7

מפת שרון ומערב השומרון - מפת טיולים וסימון שבילים 7 (הגדל)

 מהדורה 2015

השרון -  חבל ארץ במישור חוף הים התיכון שיטחו כ-800 קמ"ר ומשתרע בין נחל תנינים בצפון ונחל הירקון בדרום. במזרח גובל השרון עם הרי שומרון.

השרון בנוי שלושה רכסי כורכר אורכיים ומקבילים ממערב למזרח. בניהם עמקים (אבוסים) המנוצלים כדרכי אורך. בעבר עמקים אלו היו ביצות, ועד היום נמצא שרידים לתקופת העבר. כיום הרכסים אינם רציפים חלקים גדולים מהם נהרסו כתוצאה מסחיפת נחלים, הכשרת קרקע לבניה ועיבוד חקלאי. ממזרח לרכסי הכורכר נמצאת מרזבה – מישור אדמת סחף. כתוצאה מהעיור והעיבוד החקלאי האינטנסיבי, עני חבל השרון באתרי טבע אם כי יש בו כמה שמורות טבע ושרידי אתרים קדומים חשובים. למרות הצפיפות והפעילות האינטנסיבית של האדם בפיתוח האזור, עדיין נמצא פינות חמד החבויות בשטחים הפתוחים וגם כאלה שנשתמרו בתוך הישובים עצמם

מפה זו מציעה מגוון רב של מסלולים בשטחים הפתוחים ובשטחים העירוניים.

כדי להקל על המטיילים, מופיעים במפה זו פרטים חשובים, כגון: שמורות טבע ואכסניות, תחנות דלק ושירותים אחרים; הודגשו נתוני שטח כמו מצוקים ואתרי טבע, עודכנו פרטים וצבעי סימון השבילים. על גב המפה מודפסים טבלות מסלולים (לפי דרגת קושי), תרשימים ומידע מפורט, שנועדו לעזור בתכנון הטיול ובמהלכו – לא רק למיטיבי לכת, אלא אף למשפחות היוצאות לטיול קצר. כך, בעזרת המפה, תוכלו "לגלות" פינות חמד שהיו חבויות עד היום. שעה שאתם מטיילים כאן, חשבו על מראה האזור בעתיד, ועזרו לשומרו יפה ונקי, כשם שהוא עכשיו.

אנא השתמשו במפה ובמידע שבה והקדישו תשומת לב לכל הפרטים. תכנון טיול על כל פרטיו מרבה הנאה ומונע אסון!

לפני צאתכם לדרך, יש להשאיר באחד ממשרדי בתי ספר שדה או משרדי רשות הטבע והגנים שבאזור פרטים על מסלול הטיול ושמות המשתתפים בו.

      

  הזמנת מפות טיולים וסימון שבילים                     עדכונים בשטח וסימון שבילים חדשים

למידע נוסף אודות סימון שבילים