חיפוש טיולים ומסלולים
בחר אזור
בחר סוג פעילות
חיפוש פעילות בטקסט חופשי

לוח תצפיות: אוקטובר - נובמבר

15/12/2013

צוות המדריכים של בי"ס שדה עין גדי מביא לכם סקירה ממצה, כוללת תמונות, של התצפיות אחר בעל החיים שהם ערכו במהלך אוגוסט וספטמבר. החל מחסידות, ניצים ושלדגים, דרך צבאים, תנים וזאבים, וכלה בנחשים ובעקרבים

מהו פרויקט התצפיות של הביס"ש?
הפרויקט בא במטרה לראות איפה חיות אוכלוסיות שונות של בע"ח, וכמה פרטים חיים באוכלוסייה לאורך תקופות זמן שונות, וכך לדעת מה מצב מגוון המינים והפרטים בארץ (כמה מינים יש, האם הם בסכנת הכחדה או לא, האם האוכלוסיה במצב של הידללות-ובמקרה כזה אפשר אולי לסייע לה להמשיך להתקיים).

 

לחצו כאן למעבר לטבלת התצפיות המלאה, הכוללת תמונות של בעלי חיים שנצפו על ידנו

 

קוצן זהב שנצפה בנחל חתירה (אריאל קדם)

צילום התמונות בטבלת התצפיות: אריאל קדם

 

ברשימת התצפיות מאד חשוב גם להציג תצפיות של בע"ח מתים, משום שכך ניתן באמת לעקוב אחרי מספרי הפרטים באוכלוסיה (פעמים רבות נצפים אותם פרטים בפעמים שונות, ולפעמים מוצאים גם פרטים מתים שראינו בעבר. כך אנו עוקבים אחרי מצבן של אוכלוסיות בעלי חיים שלמות).
כמו כן, ברוב המקרים שאנו רואים בע"ח מתים, זה נגרם כתוצאה ממעשי האדם. הרי במקרה של טריפה, לא היינו רואים שאריות של בעל החיים, כי הוא היה נגרר למאורת בעל החיים הטורף. אם כן, רוב מקרי המוות נגרמים כתוצאה מדריסה, הרעלות והרעלות משניות, צייד ונסיונות צייד, וכדומה.
אנחנו מביאים מדי חודש את התצפיות שאספנו, וביניהן את התצפיות של בעלי החיים המתים, בתקווה לגרות את ציבור הקוראים שלנו לצאת לטבע, לטייל, לראות בעלי חיים בעצמם!
אנחנו מקווים שהצלחנו להביא למודעות שלכם את השפעותיכם, בהיותכם בני אדם, על הטבע. שימו לב לצעדיכם, ועזרו לנו לשמור על הטבע של כולנו.