חיפוש טיולים ומסלולים
בחר אזור
בחר סוג פעילות
חיפוש פעילות בטקסט חופשי
 

מה עושים היוםיום? כנס הילדים 2011

24/03/2011


3,000 תלמידי כיתות ד'-ו' מכל רחבי הארץ ירקדו ביום רביעי, ה-4 במאי 2011 (הכנס נדחה לתאריך זה עקב תנאי מזג האוויר), את ריקוד הפלאש מוב הגדול בעולם, שיצולם ויועלה ליו טיוב. זאת במסגרת כנס הילדים השנתי של החברה להגנת הטבע, שיתקיים השנה בבת ים.

נושא הכנס השנה הוא צריכה מקיימת לשמירה על משאבי טבע והוא יתקיים באתרים שונים בעיר, כאשר ההתכנסות בסוף האירוע תהיה במתחם האמפיתיאטרון פיס, על טיילת בת ים. במסגרת היום יקיימו לילדים מגוון של פעילויות בנושא הכנס, כמו מופע של גיל בוהדנה, המנגן על כלים מחומרים ממוחזרים, תערוכה של פטנטים והמצאות של הילדים לאורח חיים מקיים בבית, פאזל ענק, סולמות חבלים, משחקי קבוצות ועוד.  הכנס מתקיים בשיתוף המשרד להגנת הסביבה ועיריית בת ים, ובנוכחות השר להגנת הסביבה, גלעד ארדן, ראש העירייה שלומי לחיאני ונציגי החברה להגנת הטבע.

בצילום: כנס הילדים 2010

גולת הכותרת של הכנס תהיה ריקוד הפלאש מוב הגדול בעולם. פלאש מוב (Flash Mob) הוא התכנסות של קבוצת אנשים גדולה במקום ציבורי כלשהו, המבצעים פעולה יוצאת דופן, בדרך כלל ריקוד המוני, למשך זמן נתון. סרטונים של ריקודים כאלה בקניונים, בתי ספר, פארקים ציבוריים ואפילו רחבת בית כלא, שהועלו ליו טיוב, זכו לעשרות מיליוני צפיות, אולם עד כה טרם התבצע ריקוד בסדר גודל כזה. בין הילדים, שלמדו בחודש האחרון את תנועות הריקוד, יפוזרו 8 רקדנים מקצועיים, "שתולים", שיסייעו ויכניסו אותם לקצב הנכון.

עוד לא למדתם את ריקוד הפלאש מוב של כנס הילדים?
לחצו כאן ותגלו את כל מה שאתם צריכים לדעת!

לדברי חן פורטוגלי, רכזת החינוך הסביבתי הארצית של החברה להגנת הטבע, "הכנס מהווה יום שיא לפעילות סביבתית שעושים הילדים באופן שוטף, לאורך כל השנה, גם בבתי הספר וגם בבית. אנחנו, בחברה להגנת הטבע, מאמינים כי השינוי מגיע מלמטה, באמצעות החינוך ודרך הילדים. מרגש לראות ילדים שחושבים קדימה, שעושים מדי יום משהו חדש למען העתיד שלהם ושלנו ושמפיצים את המסר הסביבתי בבית, בבית הספר, לחברים ולמשפחה".  

ארז פודמסקי שקד, סמנכ"ל ארגון ותכנון בעיריית בת ים: "העיר בת ים מובילה בשנים האחרונות בפעילותה למען איכות החיים העירונית. אנו שמחים לארח את כנס הילדים השנתי של החברה להגנת הטבע, בשבוע איכות החיים העירונית בבת ים, כחלק בלתי נפרד מהעשייה הענפה בתחום איכות הסביבה בכלל ובמערכת החינוך בפרט".

  הזמנה מלאה
  תיק למדריך