חיפוש טיולים ומסלולים
בחר אזור
בחר סוג פעילות
חיפוש פעילות בטקסט חופשי
 

כנס הילדים והנוער 2010 יוצא לדרך

ביום שלישי: 3000 תלמידים יהודים וערבים, מכל רחבי הארץ, יתכנסו בירושלים ויקראו לשמור על מקורות המים של ישראל ועל המגוון הביולוגי 

פורסם לראשונה: 11 במרס 2010  עודכן לאחרונה: 9 במאי 2010

אלפי תלמידים מכל רחבי הארץ צפויים להשתתף השבוע בכנס הילדים והנוער השנתי של החברה להגנת הטבע. במהלך השנה האחרונה, עסקו התלמידים במשבר המים ובנושא המגוון הביולוגי - בחשיבותם לטבע ולאדם, ובאחריות הפרט והקהילה לשמירה עליהם. לקראת הכנס נפגשו 120 תלמידים ממגזרים שונים מכל הארץ בנחל קישון ודנו בסוגיות הקשורות למשבר המים. הם ביצעו משימות לקראת הכנס והכינו סרטון הממחיש את מצבו הקשה של הקישון, המזוהם בשפכים תעשייתיים. הנה דוגמה לסרטון שיצרה אחת מקבוצות התלמידים:

כנס הילדים השנתי יציין עשור של עשייה חינוכית. אל הכנס יגיעו תלמידים מכל רחבי הארץ, שלומדים במסגרת תוכנית החינוך הסביבתי - "ילדים מובילים שינוי", של החברה להגנת הטבע. אחרי עשר שנים, עם מאות אלפי תלמידים ועשרות פעילויות חינוכיות, אפשר לקבוע בביטחון כי כנס הילדים והנוער הוא כבר מסורת של ממש. במשך השנים הללו שולבו נושאי איכות סביבה וערכים חברתיים עם עשרות אלפי תלמידים בעשרות בתי ספר יסודיים, במטרה לרתום את הילדים וההורים, ולהפוך את השמירה על הסביבה לאורח חיים ולא סתם סיסמא ריקה מתוכן. 

בכנס ישתתפו כ-3,000 ילדים מכל רחבי הארץ, בגילאים 10 עד 15, המשתתפים בפעילויות החינוכיות של החברה להגנת הטבע ובתוכנית החינוך ילדים מובילים שינוי של החברה להגנת הטבע. הכנס יתקיים בשיתוף עיריית ירושלים והמשרד להגנת הסביבה, והפעילות המרכזית בגיא בן הינום תחל בשעה 12:00. הכנס יעמוד בסימן משבר המים ושמירה על המגוון הביולוגי.

הכנס, שיתקיים בגיא בן הינום, ירכז ילדים ובני נוער מבתי ספר מקרית שמונה בצפון ועד אילת בדרום, יהודים וערבים, והוא יהווה יום שיא לפעילות שנמשכת בבתי הספר במהלך כל השנה. הכנס יחולק לשלוש חלקים: בחלק הראשון יהיו סיורים מודרכים ברחבי העיר בעקבות המים ובאתרי טבע עירוני, החלק השני יתמקד בכינוס בגיא בן הינום, תחת כיפת השמיים, לפעילויות משותפות, והחלק השלישי, יכלול ברכות של ראש עיריית ירושלים והופעה מרכזית בהשתתפות תלמידים מבתי ספר בירושלים.

פזית שביד, מנהלת קהילת ירושלים של החברה להגנת הטבע: "שנת 2010 נבחרה על ידי האו"ם, משרד החינוך והמשרד להגנת הסביבה, כשנת השמירה ל המגוון הביולוגי ולכן יש חשיבות גדולה לחינוך הילדים בנושא זה. הכנס הוא יום שיא שאמור להיות אירוע של מפגש חוויתי בין ילדים בישראל, לחזק את הקשר של ילדי העיר עם יישובם וסביבתם, להוות נקודת שיא בתהליך חינוכי מתמשך ובעיקר להתעסק בנושא אקטואלי עם יכולת עשייה והשפעה מיידית, תוך שיתוף ההורים בתהליך."


מידע וחומרים למדריכים