חיפוש טיולים ומסלולים
בחר אזור
בחר סוג פעילות
חיפוש פעילות בטקסט חופשי
 

ירוק לי בעיר

ירוק לי בעיר
כנס הילדים והנוער 2008

השבוע התקיים בחיפה כנס הסביבה הגדול לילדים, של החברה להגנת הטבע. בכנס השתתפו למעלה מ-3,000 ילדים ובני נוער הלומדים במסגרת החינוך הסביבתי של החברה להגנת הטבע, ופועלים, כל אחד ביישובו, למען איכות הסביבה והטבע. הילדים טיילו וינקו את אתרי הטבע העירוני בחיפה והעיפו מאות עפיפונים בברכה למדינה ובאיחולים ירוקים.

    צפו בגלריית התמונות מהכנס      צפו בסרטון מהכנס

כנס הילדים והנוער היא מסורת שתחילתה בשנת 2000 והוא מהווה במה לתהליך חינוכי מתמשך היוצר רצף נושאים הקשורים להתרחשויות האקטואליות בהיבטים חברתיים - סביבתיים. הכנס מהווה שיא בתוכניות החינוך הסביבתי "ילדים מובילים שינוי" של החברה להגנת הטבע, מהווה מפגש מפרה ומעצים לילדים ונוער מכל שכבות הציבור, והוא חגיגה אמיתית של אכפתיות ועשייה סביבתית בבית הספר, בקהילה, בעיר ובארץ. 

השנה נבחרה העיר חיפה לארח את כנס הילדים השמיני. מאות מתלמידי בתי ספר בעיר המשתתפים בתכנית "ילדים מובילים שינוי" של החברה להגנת הטבע יארחו כ-3000 תלמידים בעיר ובאתרי הטבע המופלאים שבה. לרגל שנת ה-60 לישראל, הכינו ילדי חיפה רשימה של 60 אתרים בעיר, להנאת התושבים. הנושא "ירוק לי בעיר" יזמן לבאי הכנס אפשרות להכיר את הטבע של חיפה ולהיות שותפים בחניכת פארק הכט השוכן לחופי העיר. בכנס מתוכנן הפנינג של סיורים ופעילות במגוון מסלולי חיפה. קראו עוד על המסלולים

 

במסגרת תכנית "יופי של ישראל" מאות מתלמידי חיפה עוסקים בטיפוח וניקיון שטחים פתוחים- בנחלים ובחופים של העיר, במבצעי ניקיון והסברה לשמירה על נחלת הכלל. גם חוגי הסיירות והטבע של החברה להגנת הטבע בחיפה נותנים הזדמנות לילדים ובני נוער לפעול למען סביבתם הקרובה, מעבר לטיולים וההיכרות הקרובה עם הטבע והארץ, עוסקים חניכי חוגי הסיור בפריצת שבילי טיול ועריכת סיורים מודרכים לציבור הרחב, ובשמירה על מינים נדירים ועל השטחים הפתוחים.

 

 

לא רק לומדים - גם עושים
העשייה הסביבתית והחיבור של הילדים אל סביבתם הקרובה מתחילה עוד הרבה לפני הכנס ונמשכת כל השנה. הנה כמה דוגמאות:

ירושלים I פרפרים וציפורים בנחל צופים        

להבים I ממפים את השטחים הפתוחים          

חיפה I יצירתיות בראש            

עכו I נפוליאון היה גאה    

אור יהודה I יוצאים אל הנחל

   

הטבע ואני. בעיר?
רבים אינם יודעים כי הטבע אינו שמור רק לשמורות הטבע ולמרחבים הפתוחים אלא נמצא בכל מקום, בכל יישוב ויש רק לפקוח את העיניים להביט סביב ולגלות אותו.
מטרת הכנס היא
לעורר את המודעות הציבורית לשכיות הטבע שבתוך היישוב ולהעמיק את הזיקה והשייכות למקום בזכות חשיפה והיכרות מעמיקה עם הטבע שבעיר ועם אתרי הטבע העירוני. כדברי הילדים:

אם גם לך חשוב לקום בבוקר
ולראות את הטבע ירוק,
לנשום אוויר צח,
להשתכשך במי נחל
זך,
לפתוח חלון לעתיד חדש ומואר
ולא לאנטנות סלולר
בוא נשלב ביחד ידיים,
 כי טוב יותר תמיד בשניים.

 

 

 

 

 

 
 

 

 

 

 

 

 

   

 

 

 

 

 

 

 

 

לחצו לצפייה בחוברת הכנס: ♦ חלק א' (עמ' 28-1)   ♦  חלק ב' (עמ' 56-29)  ♦ חלק ג' (עמ'84-57)