חיפוש טיולים ומסלולים
בחר אזור
בחר סוג פעילות
חיפוש פעילות בטקסט חופשי
 

כנס הילדים

כנס הילדים והנוער השנתי של החברה להגנת הטבע, הוא מסורת רבת שנים שתחילתה בשנת 2000. השנה, ציינו את כנס הילדים ה-13 במספר בסימן "מחזירים חיים לנחלים". הכנס התקיים ב-27/5/13 במעלות, במעמד שר החינוך, הרב שי פירון, ובהשתתפות אלפי ילדים.
כנס הילדים מהווה במה לתהליך חינוכי שנתי מתמשך העוסק בהתרחשויות האקטואליות בהיבטים חברתיים - סביבתיים והינו אירוע שיא בתכנית החינוך הסביבתי "
ילדים מובילים שינוי
הוא מתקיים בהובלת החברה להגנת הטבע ובשיתוף גורמים מתחלפים כגון משרדי ממשלה, כמו המשרד להגנת הסביבה ומשרד החינוך, הרשות המקומית המארחת ואחרים. 

מטרות הכנס:
♥ מקום מפגש חוויתי בין ילדים מתרבויות שונות בישראל: דתי/חילוני/ערבי/יהודי וממקומות שונים בארץ ♥ חיזוק הנושא הסביבתי שנבחר ♥ חיזוק הקשר של הילדים עם יישובם וסביבתם ♥ העצמת ילדים הפועלים למען הסביבה במקומות שונים בארץ ♥ נקודת שיא בתהליך חינוכי מתמשך ♥ עיסוק בנושא אקטואלי עם יכולת עשייה והשפעה מיידית, תוך שיתוף ההורים והקהילה בתהליך ♥ העלאת המודעות ושיתוף הפעולה של הרשויות המקומיות לנושא הסביבתי

 

כנס הילדים ה-13: היה מדהים עם אלפי ילדים!

כנס הילדים ה-13: היה מדהים עם אלפי ילדים!

ההתרגשות היתה בכל פינה ואווירת חג אמיתית ליוותה את כנס הילדים של החברה להגנת הטבע, שנערך אתמול (27.5) באגם מונפורט, בהשתתפות שר החינוך הרב שי פירון.
27/05/2013
כנס הילדים ה-13: זה קורה!

כנס הילדים ה-13: זה קורה!

ביום שני, 27.5.13, יתקיים כנס הילדים השנתי ה-13 בסימן "מחזירים חיים לנחלים". הכנס יתקיים במעלות תרשיחא וישתתפו בו כ-4000 ילדים מכל רחבי הארץ.
21/05/2013
מחזירים חיים לנחלים

מחזירים חיים לנחלים

רגע לפני שכל הילדים יזמזמו את השיר הזה ללא הפסקה - צפו בקליפ "מחזירים חיים לנחלים" שהופק עבור כנס הילדים ה-13. הכנס יסכם שנה שלמה של פעילות חינוכית למען שיקום הנחלים בארץ.
24/04/2013

שיא גינס בבת-ים?

נראה שכן! בבת-ים נאספו בכנס הילדים והנוער ה-11 3,000 ילדים, ויחד הם ביצעו את ריקוד הפלאש מוב אליו התכוננו מזה חודשים. הכל למען הסביבה. כנסו, תראו על מה הרעש
5/05/2011

נא להכיר, ריקוד הפלאשמוב

ב-4.5.2011 יתכנסו כ-3,000 ילדים בחוף בת-ים ובתיאום מושלם כאיש אחד ינגנו וירקדו עם כלים מתמחזרים שהכינו בעצמם. באירוע עוצמתי ומלא אנרגיה זה יחוש כל תלמיד כי חלק ממשהו גדול!

8/03/2011

מה עושים היוםיום? כנס הילדים 2011

אלפים יגיעו ב-4.5.11 לבת ים, לכנס הילדים והנוער האחד-עשר של החברה להגנת הטבע. הכנס יעסוק בצריכה מקיימת, וגם יהיה פלאש מוב שובר שיאים!
24/03/2011

חיסכון במים: האחריות עוברת לדור הבא

חילונים, דתיים, יהודים, דרוזים ובדואים התכנסו בפארק הירקון לכנס הילדים והנוער של החברה להגנת הטבע. ביחד העבירו מסר לעתיד ירוק יותר: האחריות עוברת לדור הבא.

לוקחים את המים בידיים

כנס ילדים ונוער 2009 יתמקד השנה במשבר המים ובחיזוק המודעות והעשייה לשימוש מושכל במשאב המים ולצורך בשמירת המים גם לטבע. שימו לב! עקב הגשם הצפוי, הכנס נדחה ליום 23.4.

ירוק לי בעיר

ביום שני: כנס הסביבה הגדול לכ-3,000 ילדים הלומדים במסגרת החינוך הסביבתי של החברה להגנת הטבע. הילדים יטיילו וינקו את אתרי הטבע העירוני בחיפה ויעיפו עפיפונים בברכה ירוקה למדינה.
השר פרץ בשער הנגב: "אני לא סומך על מבוגרים, רק על ילדים"

השר פרץ בשער הנגב: "אני לא סומך על מבוגרים, רק על ילדים"

כך בכנס הילדים ונוער ה-14 של החברה להגנת הטבע, בהשתתפות 2000 ילדים מכל רחבי הארץ. הכנס נערך השנה בסימן: שמירה על פרחי הבר הקרובים לבית
25/03/2014

ילדים מובילים שינוי כבר עשור

כמידי שנה בתכנית "ילדים מובילים שינוי", התקיים גם השנה, והפעם בירושלים כחלק משבוע החינוך בעיר, כנס הילדים והנוער הארצי, בו השתתפו כ- 3,500 ילדים ובני נוער, דתיים וחילוניים, יהודים וערבים.

כנס הילדים והנוער 2010 יוצא לדרך

ביום שלישי: 3,000 תלמידים יהודים וערבים, מכל רחבי הארץ, יתכנסו בירושלים ויקראו לשמור על מקורות המים של ישראל ועל המגוון הביולוגי

אלפי תלמידים: "לוקחים את המים בידיים"

לכבוד יום כדור הארץ: אלפי תלמידים המשתתפים בתכנית החינוך הסביבתי של החברה להגנת הטבע יצרו כתובת אנושית – "לוקחים את המים בידיים" במסגרת כנס הילדים והנוער הארצי.

לקראת כנס הילדים: תחרות המצאות לחיסכון במים

בית ספר יגאל אלון מגבעתיים מתכונן לתחרות ההמצאות לחיסכון במים של החברה להגנת הטבע לקראת כנס הילדים והנוער התשיעי של החברה להגנת הטבע, שיתקיים השנה תחת הכותרת "לוקחים את המים בידיים"

בקרוב: כנס הילדים והנוער 2009

עשרות ילדים מכל רחבי הארץ התכנסו בחצר סרגי, החצר הירוקה של החברה להגנת הטבע בירושלים, כדי לתכנן את כנס הילדים הגדול של החברה להגנת הטבע, שיתקיים בתל-אביב ב-23.3.09.

נחל שתי המערות בתלפיות

אנו מאמצים נחל אכזב קטן שמדרום לבית הספר שלנו. אנו קוראים לו נחל "שתי המערות" או המנהרה.

יוצאים אל הנחל

אנחנו בחרנו לאמץ אפיק של נחל איילון, אזור שביל האופניים, הממוקם מדרום לאור יהודה. המקום נמצא במרחק של 10-15 דקות הליכה מבית הספר.

בעכו משחזרים את חורשת קאפארלי

אנו, ילדי "המועצה הירוקה" בחרנו את "חורשת קאפארלי", חורשת אקליפטוסים גדולה, כאתר הטבע העירוני שלנו. בחרנו בשם זה על שמו של "לואי מארי דה קאפארלי", מהנדס צבאי וגנרל בצבא נפוליון שנהרג במצור של נפוליון על העיר עכו בשנת 1799 ונקבר בסמוך לחורשה.

ילדי להבים ממפים את השטחים הפתוחים

אנחנו בחרנו ליצור מפה ירוקה של השטחים הפתוחים בישוב שלנו להבים. מפה זו תוכל לשמש את תושבי הישוב והמבקרים בו על מנת לקבוע באיזה שטח פתוח ברצונם לבקר.

טבע עירוני בראש מיה בחיפה

ראש מיה הוא אתר טבע עירוני מעניין, הנמצא בשכונת רוממה בחיפה. יש בו עצי אורן, ברוש ושיח אלת המסטיק. הוא מקום נעים לשבת בו ולנוח, נשקף ממנו נוף יפייפה של מפרץ חיפה והוא גם אתר ארכיאולוגי מתקופות שונות. נמצאים כאן מצודה צלבנית, בארות מים ובית בד.
  1. לעמוד הבא