חיפוש טיולים ומסלולים
בחר אזור
בחר סוג פעילות
חיפוש פעילות בטקסט חופשי
 

ההתיישבות ביישוב שיזף בנגב- שטח להקמת קרית חינוך בלבד

4/11/2014

בית המשפט בבאר שבע קיבל את עתירת החברה להגנת הטבע וקבע - ההתיישבות ביישוב שיזף בנגב, בשטח המותר להקמת קריית חינוך בלבד, הינה בלתי חוקית. סגנית הנשיא שרה דברת: "מדינת ישראל היא מדינת חוק ועל ההתיישבות בנגב להתנהל בהתאם. חשיבות המטרה כשלעצמה אין בה כדי לקצר תהליכים... אין קשר, גם בדמיון המפותח, בין קריית חינוך לגרעין התיישבות". החברה להגנת הטבע: "חיזוק הנגב היא מטרה חשובה וראויה ואנחנו תומכים בה. יש לעשות זאת על ידי עיבוי והרחבת יישובים קיימים"

 

צילום: דב גרינבלט

 

בית המשפט לעניינים מנהליים בבאר שבע, קיבל ביום ראשון ה- 2.11.14 את עתירה החברה להגנת הטבע, וקבע כי ההתיישבות ביישוב שיזף בנגב, בשטח בו מותר להקים קריית חינוך בלבד, הינה בלתי חוקית.

 

עמדת החברה להגנת הטבע: "חיזוק הנגב היא מטרה חשובה וראויה ואנחנו תומכים בה. אולם, יש לעשות זאת על ידי עיבוי והרחבת יישובים קיימים, המשוועים לאוכלוסייה חדשה, ולא על ידי הקמת יישובים חדשים, שגורמים לנזק כלכלי, חברתי וסביבתי ולהחלשת האוכלוסייה הקיימת".

 

 

לקריאת ההחלטה>>

 

 

השופטת שרה דברת, סגנית נשיא בית המשפט המחוזי בבאר שבע, קבעה כי (עמוד 16, שורה 22 ואילך): "נושא ההתיישבות בנגב הינו חשוב מעין כמוהו ועל כך אין מחלוקת. מנגד, נושא חשוב נוסף טמון בדרך בה מתבצעת התיישבות זו. ציינתי לא אחת, שמדינת ישראל הינה מדינת חוק ועל ההתיישבות בנגב להתנהל בהתאם. חשיבות המטרה כשלעצמה אין בה כדי לקצר הליכים". עוד קבעה השופטת דברת (עמוד 18, שורה 8 ואילך): "אין קשר, גם בדמיון המפותח, בין קריית חינוך לבין גרעין התיישבות. התכנית אינה מאפשרת מגורים במקום, לא מגורים זמניים ולא מגורי קבע".