חיפוש טיולים ומסלולים
בחר אזור
בחר סוג פעילות
חיפוש פעילות בטקסט חופשי
 

ישראל וגרמניה חתמו השבוע על הסכם שיתוף פעולה בנושאי סביבה, טבע ותיירות אקולוגית

13/03/2016

נציגי החברה להגנת הטבע ומנכ"לי שני ארגוני הסביבה הגדולים בגרמניה, Nabu  ו – Naju, סיכמו על שיתופי פעולה אסטרטגיים בנושאי ניטור אזרחי, שמירה על הסביבה הימית, טבע עירוני ופרויקטים חינוכיים רב מגזריים בחברה הישראלית. בנוסף, יפעלו הארגונים להרחבת שיתופי הפעולה גם למדינות נוספות במזרח התיכון ובאירופה, בתמיכת המשרד להגנת הסביבה הגרמני.

 

 

ביום רביעי, ה - 9.3.16, חתמו נציגי הנהלת החברה להגנת הטבע והנהלות הארגונים Nabu ו – Naju, שני ארגוני הסביבה הגדולים בגרמניה, על הסכם שיתוף פעולה בנושאים של טבע וסביבה, שעיקרו שיתופי פעולה אסטרטגיים והחלפת ידע בתחומי של ניטור אזרחי, שיתוף ציבור והפעלת מתנדבים, שמירה על סביבה ימית, תיירות אקולוגית, טבע עירוני ופרויקטים חינוכיים רב מגזריים בחברה הישראלית. בנוסף, יפעלו הארגונים להרחבת שיתופי הפעולה גם למדינות נוספות במזרח התיכון ובאירופה.


במהלך הביקור נפגשה המשלחת של החברה להגנת הטבע גם עם סגן השרה לאיכות הסביבה בממשל הפדרלי, Jochen Flasbarth. בפגישה דנו הצדדים באתגרים שבשמירת הטבע שבשתי המדינות, ובייחוד סביב סוגיית טורבינות הרוח וכן בפעילות אזורית משותפת בנושאי סביבה ושמירת טבע. סגן השר הביע תמיכה בהסכם שנחתם והדגיש את מחוייבותו לסייע ולעזור בקידומו.


חברי משלחת החברה להגנת הטבע לגרמניה, כללה את מנכ"ל החברה, קושה פקמן, סמנכ"ל שמירת טבע וסביבה, ניר פפאי, סמנכ"ל חינוך וקהילה, יעקב שהרבני, ומנהל הקשרים הבינלאומיים, גילי בצלאל.


הארגונים Nabu ו – Naju, הוקמו בשנת 1896, חברים בהם כ - 650,000 איש והם עוסקים בעיקר בהשפעה על מדיניות הממשל בגרמניה בנושאי שמירת טבע, בתמיכה בפעילות ציבור רחב בעשייה תורמת לשמירת הטבע והסביבה ברחבי גרמניה ובחינוך לשמירת טבע וסביבה, במסגרות חינוך שונות.  
 

 

הקשר בין החברה להגנת הטבע לשני הארגונים החל לפני כמה שנים, בשנת 2011 והוא הולך ומתהדק עם הזמן. עד כה כלל הקשר ביקורים של אנשי החברה להגנת הטבע בגרמניה וביקורי גומלין של הגרמנים בישראל. במסגרת ביקורים אלה, למדו נציגי הארגונים אחד על השני, על אופן פעילותם ועל הבעיות העיקריות של שמירת טבע בארצותיהם.

 

בתמונה - מימין לשמאל:

גילי בצלאל | מנהל קשרים בינלאומיים, החברה להגנת הטבע

ניר פפאי | סמנכ"ל, אגף שימור סביבה וטבע, החברה להגנת הטבע

יעקב שהרבני | סמנכ"ל, אגף חינוף וקהילה, החברה להגנת הטבע

קושה (משה) פקמן | מנכ"ל החברה להגנת הטבע

Dr. Elsa Nickel | מנכ"לית המשרד להגנת הסביבה הגרמני

Jochen Flasbarth | סגן השרה להגנת הסביבה הגרמני

Chris Rottgers | יו"ר ארגון Naju

Thomas Tennhardt | מנהל המחלקה לקשרים בינלאומיים בארגון Nabu