חיפוש טיולים ומסלולים
בחר אזור
בחר סוג פעילות
חיפוש פעילות בטקסט חופשי
 

מחוברים לטבע - 62 שנים להיווסדה של החברה להגנת הטבע

1/11/2015

השבוע אנחנו מציינים 62 שנים להיווסדה של החברה להגנת הטבע. החברה להגנת הטבע (ע.ר) הינה הארגון הסביבתי הגדול והוותיק בישראל ואחד הוותיקים בעולם. החברה היא עמותה ציבורית (עמותה רשומה) בלתי תלויה הפועלת שלא למטרת רווח. החברה להגנת הטבע הוקמה בשנת 1953, על רקע המאבק נגד ייבוש אגם החולה. מאז ועד היום, מהווה שמירת הטבע, הסביבה והנוף הישראליים את עיקר פעילותנו. ולאורך הדרך, הקהל הרחב הוא השותף הטבעי שלנו: עשרות אלפי משפחות חברות בחברה להגנת הטבע, מאות אלפים משתתפים מדי שנה בפעילויות ובטיולים שלנו ואלפי ילדים ובני נוער פעילים במסגרות החינוכיות שלנו ובחוגי הטבע והסיירות. כוחנו כארגון שמירת טבע נובע מציבור גדול שהינו תומך, פעיל, תורם ומזדהה. 
  

לרגל ציון 62 לחברה להגנת הטבע, דב גרינבלט, דובר החברה להגנת הטבע, נותן לכם הצצה להצלחות, האתגרים השונים וכמה הבטחות לעתיד

מי שקורא על הפעילויות ועל העשייה של החברה להגנת הטבע בתקשורת, בעמוד הפייסבוק שלנו, באתר שלנו, בחוברת זו ובכל מקום אחר, נתקל לעיתים קרובות בביטוי – החברה להגנת הטבע פועלת לשמירה והגנה על הטבע והנוף ועל איכות החיים של האזרחים. האם שאלתם את עצמכם פעם, מה זה אומר? איך שומרים על הטבע והנוף? על איכות החיים של האזרחים, בעיר ומחוצה לה? על בעלי החיים שבטבע? על מאות מיליוני הציפורים הפוקדות את ישראל פעמיים בשנה?

 

בחברה להגנת הטבע מאות רבות של עובדים, מתחומים שונים: מאנשי מטה ומינהל, לוגיסטיקה ותפעול, דרך אנשי שמירת טבע ועורכי דין, אנשי תיירות וטיילות וכלה באנשי חינוך וצפרים מהשורה הראשונה בעולם. כל אלה עושים לילות כימים, על מנת לשמור לכם, לנו, על הטבע הייחודי שהתברכנו בו בישראל. הם עושים זאת מדי יום, על ידי פעילות ענפה בכנסת, ייצוג ארגוני הסביבה במוסדות התכנון, הגשת התנגדויות, עררים ועתירות לבתי המשפט, חינוך והסברה מגיל צעיר, יצירת קואליציות עם תושבים מקומיים וארגונים אחרים, קשר עם חברי כנסת ושרים, פניות לראשי עיריות ומועצות, קיום כנסים וימי עיון, הכנת מסמכים מקצועיים, ועוד ועוד ועוד.

 

פעילויות רבות אלה הביאו להישגים משמעותיים בשנים האחרונות, הישגים שמשמעותם עוד טבע, עוד נוף, עוד בתי גידול לבעלי חיים ואיכות חיים טובה יותר, עבור כלל האוכלוסייה וכל המגזרים. בין הישגים אלה, ניתן למנות את ההצלחה הגדולה של שביל ישראל, הגנה ושמירה על החופים וסביבתם, קידום מרכזי צפרות, טיילות חינוכית, פעילות אינטנסיבית בערים וביישובים, במרכז ובפריפריה, קידום התכניות לחינוך סביבתי בבתי הספר ועוד הישגים רבים.


אולם כשמספר האתגרים בתחום הטבע והסביבה רק עולים מיום ליום, אין זמן להתרפק על זיכרונות העבר ויש להביט תמיד קדימה ולהמשיך לפעול כל העת, לשמירה והגנה על ערכי הטבע והנוף שלנו. נמשיך לפעול לשמירה על החופים, נקיים ונטולי בנייה מיותרת והרסנית, נמשיך בתכנית שלנו לקידום רפורמה כוללת בענף הדיג בים, למען הדגים ובעלי החיים שבים, נמשיך לשמור על הרי ירושלים, נמשיך לקדם פתרונות בנייה אמיתיים ויעלים, ולא נלך שבי אחרי מצגי השווא של הממשלה, שעל פי דוחות מקצועיים שהכנו, מתבררים כלא יעילים ושלא יביאו לפתרון מצוקת הדיור, נמשיך לפעול לעיבוי וחיזוק יישובים קיימים, ולא הקמת עוד ועוד יישובים חדשים, נמשיך לפעול למען נחלים נקיים ושופעי מים זכים, נמשיך להגן על המגוון הביולוגי שיש לנו, נמשיך לארח אלפי אנשים במרכזי הצפרות שלנו, ונסביר להם על חשיבות השמירה על בתי גידול, על מקווי המים ועל ישראל כציר נדידה ראשי בעולם, נמשיך לפעול למען אנרגיה נקייה יותר, נמשיך להגן על הפרחים והצמחים הנדירים והמיוחדים, נמשיך לחנך את הילדים ואת הנוער לערכים, לאהבת הארץ, לאחריות פעילה למען הסביבה והאדם ולפיתוח מנהיגות מקומית של בני נוער בכל רחבי הארץ.


נמשיך לשאוף ליצירת איכות חיים וקיום טובים יותר, לאדם, לצומת ולחי, ולדאוג לכך שגם הדורות הבאים, יזכו ליהנות מיופיים של הטבע והנוף בארצנו.