חיפוש טיולים ומסלולים
בחר אזור
בחר סוג פעילות
חיפוש פעילות בטקסט חופשי
 

יומן מסע ברלין 2015

משלחת של החברה להגנת הטבע יצאה לברלין, בירת גרמניה, במסגרת חילופי משלחות המתקיימים בארבע השנים האחרונות. חברי המשלחת חוו את הווי ארגון שמירת הטבע הגדול בגרמניה NABU וארגון שמירת הטבע של הצעירים NAJU

 


 

ב- 4 השנים האחרונות מתקיים שיתוף פעולה וחילופי משלחות בין החלה"ט לבין ארגון שמירת הטבע הגדול בגרמניה- NABU, וארגון הנוער והצעירים שלו- NAJU. השנה נושאי המשלחת השנה היו צפרות ועיט החורש, ופעילות עם מתנדבים. במהלך המשלחת נערכו שיחות רבות, דיונים, שולחנות עגולים והרצאות, סיירנו, ביקרנו בקהילות, בגינות קהילתיות ובאתרי טבע והתנסנו בעבודת שטח. נפגשנו עם אנשי מקצוע, פעילים, מתנדבים, צעירים ובני נוער.


אז עם מה ממשיכים הלאה?

• שיתוף פעולה בינלאומי לשמירה על הטבע
• יצירת פלטפורמה לחילופי מתנדבים בין שתי המדינות                     
• המשך תכנון פרוייקט עיט החורש והעברתו לקווים מעשיים
• תרגום והעלתו של פרוייקט החסידות לחינוך הסביבתי בישראל
• שת"פ בנושא "שביל ישראל"

יומן מסע: "נפגשנו בשדה בשעת לילה מאוחרת. לאחר טיסה קצרה נחתנו בברלין. פגשה אותנו בחום אוה אשת הקשר. לאחר סיור קצר בעיר לנאיו הגענו. מפגש עם הצעירים ביצענו. שיחות חולין על תחביבים ועבודה יצרו היכרות יותר מעמיקה. בין המפגשים הפורמאלים שוחחנו על שמירת טבע במדינה: ציפורים צפרדעים חינוך ועשייה. חשבנו ביחד על אפשרויות ונושאים לשיתופי פעולה עם נאיו ונאבו עבודה מול מתנדבים והנעת הקהילה, היכרות וחיזוק הקשרים שיביא לחיבור בין האגפים השוניים".

 

חברי המשלחת כתבו בלוג חוויות מהמסע, הבלוג מפורסם באתר הארגון המקומי באנגלית.

לקריאה >>