חיפוש טיולים ומסלולים
בחר אזור
בחר סוג פעילות
חיפוש פעילות בטקסט חופשי

לונדון, לא רק שופינג

עמיר בלבן, החברה להגנת הטבע

לחצו לצפייה בכתבת הוידאו

ביקור קצר בלונדון, מעצמת טבע עירוני בינלאומית, הוביל אותי שוב לאחד מאתרי הטבע העירוניים המרשימים בעולם - ה-London Wetland Centre. המפגש הראשון שלי איתו היה בראשית האלף, במקביל לתחילת המאבק על עמק הצבאים.

גופי המים שבו, כולם מעשה ידי אדם, התבססו על מערכת מאגרי מי השתייה ששירתו את לונדון מתקופת מלחמת העולם השנייה. אספקת המים לעיר הגדלה שודרגה, והאחריות על המאגרים הועברה לידי ארגון ציבורי ששם לו למטרה לשמור ולטפח בתי גידול לחים באנגליה ובכל העולם.


לחצו לצפייה בכתבת הוידאו

בהשראתו של סר פיטר סקוט - צפר, צייר וחובב מושבע של עופות מים, שהקים את ה-Wetland and Wildfowl Trust - הוקמו ברחבי אנגליה מעל עשרה מרכזים שפועלים לשם שימור מערכת לחה מיוחדת, הרבעת ברווזים שיושבו לטבע והפעלת מרכז מבקרים משוכלל. הרעיון החדשני להקים מרכז גדול בתוך העיר הלהיב רבים. סכום כסף נכבד גויס, והמרכז הלונדוני הוקם במהירות מעוררת השתאות.

בביקור חוזר במרכז ראיתי כיצד גדלו העצים ושודרגו התצוגות, והמרשים מכל - כמה אנגלים צעירים ומבוגים מבלים את סוף השבוע בהליכה, בתצפית ובצילום בחיק הטבע בחברת אלפי ברווזים, וכל זה באחד מפיתולי התמזה, כמעט במרכז העיר. ביושבי באחד ממסתורי התצפית באתר לא יכולתי שלא לדמיין את שיכוני קטמון משתקפים באגם המרכזי של עמק הצבאים - חלומות?

לכל הכתבות בנושא טבע עירוני