חיפוש טיולים ומסלולים
בחר אזור
בחר סוג פעילות
חיפוש פעילות בטקסט חופשי

טבע נכנס ללב העיר

10/02/2013
העיריות מתחילות להתייחס לשטחים הירוקים שבעיר ולהבין את חשיבותם לרווחת התושבים ולאיכות חיים טובה יותר. החברה להגנת הטבע, הפועלת במשך שנים בערים ובקהילות העירוניות, למען קידום הקשר בין התושבים לטבע הקרוב לבית, שמחה לראות מגמה חיובית בכל הנוגע לטבע העירוני ברחבי הארץ.
למרות השיפור, אזורי טבע עירוני רבים מאוימים על-ידי תוכניות בניה או תעשיה, שאם יתממשו - יפגעו בבתי הגידול היחודיים, הצמחים ובעלי החיים השוכנים באזורים אלו. ולכן, לפנינו עוד עבודה רבה.

בכתבתו של צפריר רינת בעיתון הארץ ב-8.2.13, הוא מספר על הירוק שחוזר אל העיר: "ראשי עיריות באזור המרכז הבינו בשנים האחרונות את החשיבות של שימור השטחים הפתוחים בתחומי הערים, ואף מתגאים בפעילות שהם עושים למען שימור ריאות ירוקות וטבע עירוני. ואולם לצד הכוונות הטובות, יש גם לא מעט של מקרים שבהם נשארים אתרים אלה מוזנחים, או שהם ממשיכים להיות חשופים לאיומי בנייה".

החברה להגנת הטבע פועלת ומגייסת את תושבי הערים בזכות פעילות קהילתית בחמשת הקהילות שלנו: חיפה, תל אביב-יפו, מודיעין, ירושלים ובאר שבע ופעילות בערי הפריפריה, שמתקיימת הודות למרכזי לימודי שדה שלנו הפרוסים ברחבי הארץ.

הפעילות הקהילתית כוללת עבודה מול הרשויות, סיורים לתושבים בטבע הקרוב לביתם וקידום הקשר בין האדם לטבע העירוני.


חצבים בלב ירושלים. צילום: עמיר בלבן
בכתבתו של רינת צפריר מוזכרים מאבקים ופעילויות של החברה להגנת הטבע בשנים האחרונות לטובת שימור אזורי הטבע העירוני בערים במרכז הארץ: כאן תוכלו לקרוא מה עשינו, מה אתם יכולים לעשות ומה עוד לפנינו  (רמז: העבודה לא תמה...)
* חולון - שומרים על חולון ירוקה: שינוי תכנית הבניה בחולות חולון
* נתניה - שימור פארק חורשת הסרג'נטים 
* השרון - מחזירים את הטבע הביתה: שומרים על ערכי הטבע בתע"ש השרון
* צפון תל-אביב - רכס הכורכר נפגע