חיפוש טיולים ומסלולים
בחר אזור
בחר סוג פעילות
חיפוש פעילות בטקסט חופשי
 

זה הזמן לברר: האם החתול שלכם הוא נמר?


קצת קשה להאמין, אבל מיצי האהוב שלכם, היצור הפרוותי המתוק עם העיניים התמימות, יכול לפגוע בציפורים ברחוב...

אנחנו אוהבים חתולים, אבל גם ציפורים ומינים נוספים החיים בעיר. אולי אם נדע יותר על התופעה, נוכל לשפר את דו-הקיום ביניהם.

רוצים לעזור? כל שעליכם לעשות הוא לענות על שאלון מחקרי קצר בנושא.

החתול הוא אחד מחיות הבית הנפוצות בעולם אולם כמין השייך למשפחת החתולים הוא גם טורף, ולכך השלכות על סביבתו ועל סביבת האדם. חתולי בית גורמים לעיתים נזק לעולם החי הטבעי של הארץ כשהם טורפים זוחלים, ציפורים קטנות ויונקים אחרים. עד כמה נפוצה תופעת הצייד על ידי חתולים אצלנו בעיר? אולי אם נדע לאפיין את התופעה, נצליח לשמור טוב יותר על הטבע הנמצא סביבנו. 

רועי הראל, סטודנט באוניברסיטה העברית, התגייס למשימה, והמחקר שלו מנסה להעריך את היקף תופעת הצייד בקרב חתולים בשטח העירוני, במטרה לחפש מענה למצב הנתון. 

חשוב לנו להבהיר: החברה להגנת הטבע איננה נגד חתולים, וגם רועי, עורך המחקר, מצהיר על אהבתו לחתולים. הוא עצמו מגדל את פונץ' החתולה, ומספר כי הרעיון למחקר עלה מתוך התבוננות בה. כל שאנו רוצים זה להכיר טוב יותר את התופעה כדי לבחון את השלכותיה על הטבע העירוני ואולי מתוך כך להגיע לפתרונות אפשריים. אחת ההמלצות הבסיסיות היא לענוד פעמון קטן לקולר החתול, כדי למנוע ממנו לצוד.

אתם, בעלי החתולים, מכירים בצורה הטובה ביותר את חתוליכם, לכן נבקש את עזרתכם באיסוף המידע שיבנה את המחקר. אם יש לכם חתול נבקש את שיתוף הפעולה שלכם. לחצו כאן למילוי השאלון המצורף.

בנוסף לשאלון אותו מילאתם, אם ברצונכם להשתתף במחקר באופן סדיר, שלחו בקשה למייל catshunt@gmail.com המציינת את שם החתול. בתגובה לבקשה תקבלו יומן מעקב, אתו תתארו באופן סדיר בחודשיים הקרובים את אירועי הצייד של חתוליכם.

אם אין באפשרותכם להשתתף בסקר באופן סדיר או שהיה לכם חתול בעבר וכעת אין, נשמח כאמור אם תמלאו באופן חד פעמי את השאלון המצורף וציינו אירועי צייד שאתם זוכרים מהעבר הקרוב במידה והיו כאלו.

תודה רבה
על תרומתכם הכבירה!

מה מסתתר מאחורי המסכה?
מאת אסף מירוז, החברה להגנת הטבע

צילום: רמי מזרחי

מי מסתתר מאחורי המסכה? למי מאתנו יש מושג מה עושה החתול שלנו כשהוא לא בבית? שאלה זו לא נשאלה, כנראה, על ידי שומר המגדלור של האי סטפן בניו-זילנד. הוא לא צריך היה לשאול, כי החתול סיפר לו.   המשך כתבה


למידע נוסף על המחקר ולמאמרים נוספים

  מגדיר עזר לציפורים