חיפוש טיולים ומסלולים
בחר אזור
בחר סוג פעילות
חיפוש פעילות בטקסט חופשי
 

70% מהציבור בישראל: להחמיר הענישה על פגיעה בחיות הבר

1/01/2014

שנה חדשה החלה ועימה נקווה לבשורות טובות ממסדרונות הכנסת. בשעות אלו מתכנסת וועדת הפנים והגנת הסביבה של הכנסת כדי לדון בהצעה לתיקון חוק ההגנה על חיות הבר, לאחר שביוני האחרון וועדת השרים לענייני חקיקה אישרה את קידום חוק זה.  

הדגש בהצעה הוא הפסקת הצייד הספורטיבי למטרות פנאי, המותר כיום. סקר מיוחד שבוצע השבוע עבור החברה להגנת הטבע, הפועלת לקידום התיקון להצעת החוק, לקראת הדיון, חושף כי 70 אחוז מהציבור סבורים כי יש להחמיר את הענישה על פגיעה בחיות בר ו – 72 אחוז ענו כי הם בעד איסור צייד ספורטיבי של חיות בר למטרות פנאי בישראל.

 כרוניקה של אלימות: בקיץ האחרון בוצע ירי לעבר פקחי רשות הטבע והגנים

סמנכ"ל החברה להגנת הטבע, ניר פפאי: "הנתונים מוכיחים כי הציבור בישראל מכיר בצורך הקריטי להגביר בצורה משמעותית את ההגנה על חיות הבר שלנו. לצורך כך נדרש קידום חקיקה מודרנית ואפקטיבית, החמרת הענישה והאכיפה, ביטול הצייד הספורטיבי למטרות פנאי ומתן כלים מתאימים בידי פקחי רשות הטבע והגנים להתמודדות עם האתגרים הרבים העומדים לפתחם, בתפקידם החשוב של שמירה והגנה על חיות הבר של ישראל. אנחנו קוראים למקבלי ההחלטות להיות קשובים לרחבי לב הציבור ולקדם את החקיקה".

 

עוד מגלה הסקר כי 38 אחוז מהציבור סבורים כי המדינה עושה מספיק על מנת להגן על חיות הבר שבתחומה, לעומת 26 אחוז שענו כי המדינה אינה עושה מספיק.

עופר מניח את ראשו למנוחה. צילום: עמיר בלבן

וואלה, 1.1.2014 - הציידים על הכוונת: חוק איסור הציד חוזר לכנסת

הארץ, 2.1.2014: ציידים: חוק הצייד החדש רק יגביר את הפגיעות בחיות הבר

ערוץ 7, 2.1.2014: רוב הציבור נגד ציד ספורטיבי של חיות בר