חיפוש טיולים ומסלולים
בחר אזור
בחר סוג פעילות
חיפוש פעילות בטקסט חופשי

צבא "ירוק"

10/12/2012

"שמירה על משאבי הטבע של ישראל הם חלק בלתי נפרד מהעשייה של צה"ל, בדגש על מזעור נזקים.
אני רואה חשיבות רבה במיזמים השונים של צה"ל לטובת הטבע והסביבה. בל נטעה – כיום המחוייבות הראשונה שלנו היא לביטחון מדינת ישראל ואזרחיה, אנו נלחמים למען שלום ישראל, אבל נמשיך, במקביל,
לעשות למען הגנת הארץ ושמירה על החי והצומח שבה"


הרמטכ"ל בני גנץ ויוסי לשם, איש החברה להגנת הטבע
ביום העיון ה-33 לצפרות.
צילום: דב גרינבלט, החברה להגנת הטבע.

כך אמר היום (שני), הרמטכ"ל, רב אלוף בני גנץ, ביום העיון השנתי ה – 33 לצפרות של החברה להגנת הטבע ואוניברסיטת תל אביב, שהתקיים באוניברסיטה.

פרופ' יוסי לשם ודן אלון, מנהל מרכז הצפרות הישראלי של החברה להגנת הטבע,הם אלו שעמדו מאחורי יום העיון, שהתמקד השנה ב- 30 שנות שיתוף פעולה עם חיל האוויר והשתתפו בו אנשי החברה להגנת הטבע, חוקרים, צפרים, צלמי טבע, אנשי מדע ואקדמיה ומאות רבות של אנשים מקרב הציבור הרחב. 

עוד אמר הרמטכ"ל בני גנץ: "אני אמנם פראייר שלא מבין בצפרות, אבל שמח להיות כאן, בקרב מרצים, מלומדים וקהל צמא דעת. אני לא מתיימר להבין בציפורים, הגעתי כדי לכבד את אלו המגנים על הארץ הזאת, על תושביה ועל החי והצומח שבה, את החיילים והמפקדים של העבר, שהיום הם מחלקים מלגות, הזכורים היטב כאנשים וכמפקדים, שהציבו תמיד, מלבד המקצועיות, את הדבקות במשימה לצד אהבת הארץ בראש סולם הערכים שלהם. אנחנו מציינים היום את יום העיון לצפרות בסימן 30 שנים לשיתוף הפעולה חיל האוויר, לשמחתי הצלחנו במשל השנים, במסגרת שיתוף פעולה זה, גם לשמור על חיי אדם וגם להגן על חיי הציפורים".