חיפוש טיולים ומסלולים
בחר אזור
בחר סוג פעילות
חיפוש פעילות בטקסט חופשי

ושוב - הדוכיפת במקום הראשון

מקום ראשון: הדוכיפת. צילום: אופיר לוטןבתחרות צילומי הציפורים ע"ש עמית גפן ז"ל, שיזמה החברה להגנת הטבע, זכתה הציפור הלאומית, הדוכיפת, שצולמה על ידי אופיר לוטן מקיבוץ בית השיטה.  במקום השני זכה אורי אביטן שצילם חמסן זנבתן ובמקום השלישי זכה איליה שלמייב שצילם משפחת כוסים

דצמבר 2008

אתמול (שני, 22.12) הוכרזו הזוכים בתחרות הצילומים הגדולה ע"ש עמית גפן שיזמה החברה להגנת הטבע. זו השנה השנייה בה מתקיימת התחרות. הכרזת הזוכים התקיימה במסגרת יום העיון השנתי לצפרות של החברה להגנת הטבע, המרכז הבינלאומי לחקר נדידת ציפורים בלטרון, ואוניברסיטת תל אביב.

התחרות מתקיימת לזכרו של עמית גפן, שהיה צפר מוכשר וצלם ציפורים מושבע ועבד במרכז הצפרות של החברה להגנת הטבע. עמית נפטר באפריל 2007 לאחר מאבק עיקש במחלה קשה והוא בן 21 בלבד. מטרת התחרות היא לסייע בהנצחת זכרו ופועלו לקידום אהבת הציפורים, הארץ והאדם.

משמאל: הצילום הזוכה של אופיר לוטן.

לשלב הגמר של התחרות עלו שנים-עשר צילומים, מתוך מאות רבות שנשלחו, ומתוכם בחר צוות שופטים שכלל צלמים מקצועיים, מומחי צפרות ונציג ממשפחת גפן, את הצילומים הזוכים. מארגני התחרות מדגישים כי לא התקבלו צילומים של ציפורים בשבי או במצוקה, או צילומים אשר הביאו לפגיעה או הפרעה לציפורים ולבית גידולן.

חמסן זנבתן. צילום: אורי אביטן משפחת כוסים בשפלת יהודה. צילום: איליה שלמייב

במקום הראשון, כאמור, זכה צילום של  הציפור הלאומית, הדוכיפת, שצילם אופיר לוטן מקיבוץ בית השיטה. הצילום מציג את הדוכיפת רגע לפני שהיא מאכילה את גוזלה בקן. למקום השני נבחר הצילום של חמסן זנבתן (בתמונה מימין) שצילם אורי אביטן במפרץ אילת ובמקום השלישי זכה איליה שלמייב שצילם משפחת כוסים בשפלת יהודה. בקטגוריית חביב הקהל בחרו הגולשים באתר YNET את תמונת העגור האפור בזריחה באגמון החולה, שצילם יגאל דקל. לצפייה בכל התמונות בתחרות

תערוכה של כל שנים-עשר הצילומים תוצג בחודשים הקרובים בבית החברה להגנת הטבע ברחוב הנגב 2 בת"א. לדברי יואב פרלמן ממרכז הצפרות של החברה להגנת הטבע ומארגן התחרות מטעם החברה להגנת הטבע, "לישראל יש אחריות בינלאומית לשמירה על מאות מיליוני הציפורים שנודדות דרך ישראל ומקננות בה, ועל מדינת ישראל להגביר את המאמצים לשמירה על המערכות הטבעיות בישראל ועל משאבי הטבע הנדירים. אנו מקווים כי החשיפה לעולם הטבע והציפורים, דרך הצילומים, תגביר את המודעות לחשיבות השמירה על הציפורים ועל הטבע בישראל".

  מצגת: סיכום יום עיון צפרות 2009