חיפוש טיולים ומסלולים
בחר אזור
בחר סוג פעילות
חיפוש פעילות בטקסט חופשי

זכיית הצפרים

16/05/2016

הישג מכובד ביותר לצפרים הישראלים של החברה להגנת הטבע – זכו במקום השני בתחרות הצפרות הגדולה בעולם, בקייפ מיי שבניו ג'רזי, עם התוצאה ה – 4 בטיבה בכל 33 שנות התחרות

 
כבוד גדול לצפרים של החברה להגנת הטבע, שזכו אתמול במקום השני והמכובד בתחרות הצפרות הגדולה בעולם.
התחרות בה השתתפו הצפרים מהחברה להגנת הטבע, נקראת The World Series of Birding והיא מתקיימת אחת לשנה, בקייפ מיי שבניו ג'רזי, השנה התקיימה התחרות בפעם ה – 33.
התחרות היא במתכונת של Big Day, כלומר במשך 24 שעות, מחצות ועד חצות, בשטח נתון, צריכים הצפרים לזהות כמה שיותר מינים של ציפורים.
צפרי החברה להגנת הטבע מדווחים כי רוב הקבוצות המשתתפות הן אמריקאיות ומעורבות, כלומר אין קבוצות הומוגניות ממדינות שונות, והשנה לקחו חלק בתחרות 53 קבוצות.
במקום הראשון זכתה קבוצת ZZ, צפרים מקומיים ומדריכים מנוסים, שכבר ניצחו בעבר ב - 13 מתוך 15 הפעמים בהן הם השתתפו. הקבוצה זיהתה 164 מינים, לעומת הצפרים של החברה להגנת הטבע, שזיהו 163 מינים, הפרש של מין אחד בלבד מהמקום הראשון. את הקבוצה הישראלית הרכיבו מנהל מרכז הצפרות של החברה להגנת הטבע, דן אלון, הצפר הבכיר, יהונתן מירב, והשותף האמריקאי שלהם, טום ריד, מקייפ מיי.
בחברה להגנת הטבע מציינים כי התוצאה של המנצחים – 164 מינים, היא השנייה הגבוהה ביותר ב - 33 שנות התחרות ושל צפרי החברה להגנת הטבע – 163 מינים, היא ה - 4 בטיבה בכל הזמנים, מאז נוסדה התחרות.
 
דן אלון: "זה היה אחד הימים המדהימים ביותר שידעה קייפ מיי - נדידה מטורפת, סופת מונסון אחר הצהרים ותחרות עיקשת וקשה עד הסוף. אנחנו זינקנו בחצות וציפרנו במשך 22 שעות רצוף, בקו הסיום לא ידענו מה התוצאה של ה - ZZ לכן הדרמה בסוף הייתה גדולה מאד, והם ניצחו בהפרש של מין אחד בלבד. אין ספק שהקבוצה שלנו "נתנה בראש" ומיצתה כמעט את כל מה שאפשר מהמסלול, הפתענו את המקומיים והם "הזיעו" עד הרגע האחרון, כדי לנצח אותנו".
יהונתן מירב: "להוציא 163 מינים זה מטורף ודורש יכולות צפרות, תכנון מסלול מדוקדק ובעיקר נחישות לצפר עד הסוף. קיווינו לנצח את החזקים ביותר במגרש שלהם, כי הרי מי זוכר את המקום שני?...".
 
בתמונה למעלה: מירב (משמאל), אלון (מימין, וריד (באמצע), בסלפי במהלך התחרות. קרדיט צילום: החברה להגנת הטבע