חיפוש טיולים ומסלולים
בחר אזור
בחר סוג פעילות
חיפוש פעילות בטקסט חופשי

והזוכים בתחרות הצפרים הטובים בעולם, הם...

30/03/2016

בפעם השלישית בישראל – 180 צפרים מכל העולם, הגיעו לארץ כדי להתחרות ביניהם על תואר הצפרים הטובים בעולם - אלופי הנדידה לשנת 2016 של החברה להגנת הטבע וארגון הצפרות הגדול בעולם, בירדלייף. ביום שלישי, 29 למרץ, במשך 24 שעות, מחצות של יום אחד, לחצות של היום הבא, ניסו הצפרים לזהות ולתעד כמה שיותר מינים של ציפורים בתוך שטח נתון, באילת, בערבה ובנגב. כל ההכנסות מהתחרות – למעלה מ - 65 אלף דולר, יוקדשו למאבק בציד של ציפורים ביוון וישראל, בייחוד של תור מצוי ושליו נודד, המותרים לציד בארץ.

 

הקבוצה הישראלית שזכתה בתחרות היא הדוכיפת, עם זיהוי של 169 מינים, ולאחר מכן השחפיות ממעגן מיכאל, עם זיהוי של 167. הקבוצה הבינלאומית שזכתה בתחרות, היא הקבוצה הפינית, שזכתה בשנה שעברה במקום השני, עם זיהוי של 174 מינים ולאחר מכן ההולנדים, עם זיהוי של 171 מינים.

 

בפעולה בזמן התחרות

 

כל ההכנסות מהתחרות – למעלה מ - 65 אלף דולר, יוקדשו למאבק בציד של ציפורים ביוון וישראל, בייחוד של תור מצוי ושליו נודד, המותרים לציד בארץ. על פי נתוני בירדלייף, ארגון הצפרות הגדול בעולם, למעלה ממיליון ציפורים ניצודות מדי שנה ביוון באופן בלתי חוקי. בישראל יוקדשו ההכנסות לפעילות נגד ציד של תור מצוי ושליו נודד, המותרים לציד בישראל, זאת לאור הירידה במספריהם.

 

 

משתתפי התחרות

 

מנכ"לית ארגון בירדלייף, פטרישיה זוריטה, הגיעה לישראל במיוחד לתחרות, כאורחת של החברה להגנת הטבע. זוריטה הסתובבה בין הקבוצות השונות והשתתפה באירוע הסיום והענקת הפרסים לזוכים, ביום רביעי בבוקר.

 

פטרישיה זוריטה, מנכ"לית ארגון בירדלייף

 

השנה התחרות התקיימה בשיתוף עם משרד התיירות והשתתפו בה 41 קבוצות, 25 מהארץ ועוד 16 מחו"ל, מ – 14 מדינות שונות, כשבכל קבוצה בין 3 ל – 5 צפרים.

 

צילומים: דב גרינבלט

 

ynet, "צפרים מישראל ופינלד זכו בתחרות לזיהוי ציפורים באילת" >>

רשת ב', "סדר יום", על התחרות >>