חיפוש טיולים ומסלולים
בחר אזור
בחר סוג פעילות
חיפוש פעילות בטקסט חופשי

הציפורים מצייצות שהאביב כבר כאן

מבחינת הציפורים - האביב כבר כאן. בימים האחרונים להקות גדולות של ציפורים כבר מגיעות לאילת בדרכן חזרה מאפריקה לאירופה ואסיה


 

עיט ערבות. צילום: אמיר בן דב

 

למרות שאנחנו רק בתחילת פברואר, נדידת האביב של הציפורים באילת כבר נראית בכל מקום. מרכז הצפרות של החברה להגנת הטבע מדווח כי להקות משמעותיות ראשונות של עיטי ערבות כבר עושות את דרכן מאפריקה לאסיה. השנה, לראשונה, עורך מרכז הצפרות של החברה להגנת הטבע ספירה של העיטים, במטרה לגלות כמה מהם עוברים כאן מדי שנה.


מעלית אווירית

הציפור הדורסת והמרשימה, שמוטת הכנף שלה מגיעה בקלות ל - 2 מטרים, לוקחת "מעלית אווירית" של אוויר חם, שלוקח אותה מעלה מעלה ואז היא גולשת לכיוון מזרח, כיוון כללי - מונגוליה וקזחסטאן. מדי שנה עוברים בשמי ישראל אלפי עיטים כאלה. לדברי נועם וייס מהחברה להגנת הטבע, מנהל פארק הצפרות באילת, "לא ברור מדוע העיטים האלו עוברים כאן כל כך מוקדם בשנה, שכן ערבות אסיה יתחילו להפשיר רק בעוד שבועות ארוכים".

 

המסע הגדול

בפארק הצפרות של אילת כבר ניתן לראות עשרות טסיות בתים וסנוניות רפתות מרחפות באוויר וצדות חרקים מעופפים מעל לאגם, וכן רואים את העלויות וכחולי החזה, אוכלים ללא הפסקה ובחוסר שקט, כולם מצטיידים באוכל ושומן, ברגעים האחרונים שלהם, לפני המסע הגדול. "בחודשים הקרובים יחלפו בשמי ישראל מיליוני ציפורים ממאות מינים שונים, הנמצאות כבר בדרך לכאן, נאבקות במדבר הגדול שמפריד בין אפריקה לבין ישראל, ינחתו לרגע של מנוחה וריענון, ויחזרו לאירופה ואסיה לעונת הקינון", מסביר וייס.

 

עדכונים מהתקשורת:

 

תחילת נדידת האביב בחדשות גלי צה"ל >>

 

nrg, האביב מתקרב: להקות עיטים נצפו בשמי ישראל >>

 

תחילת נדידת האביב ברשת ב' >>