חיפוש טיולים ומסלולים
בחר אזור
בחר סוג פעילות
חיפוש פעילות בטקסט חופשי

התחרות לצילום ציפורים על שם עמית גפן 2015

14/12/2015

מרכז הצפרות הישראלי של החברה להגנת הטבע קיים זו השנה התשיעית, בשיתוף עם האגודה הישראלית לצילום טבע, את התחרות לצילום ציפורים ע"ש עמית גפן ז"ל. במסגרת יום העיון ה - 36 של מרכז הצפרות של החברה להגנת הטבע, בשיתוף עם המרכז הבינלאומי לחקר נדידת הציפורים בלטרון, נחשפו הזוכים - במקום הראשון זכה משה כהן שצילם נשר מקראי דואה בגשם. בקטגוריית החובבים ובפרס חביב הקהל של גולשי ynet זכה שוקי חלד שצילם שרקרק מצוי טורף עטלף חרקים. אוהד שרר שצילם קטות מדבר זכה בקטגוריית הנוער. לזוכים בקטגוריית מקצוענים, חובבים ונוער, יוענקו חבילות אירוח בפסטיבל הצפרות הבינלאומי של החברה להגנת הטבע באילת שיתקיים במרץ 2016 ובשווי אלפי שקלים מתנת מרכז הצפרות של החברה להגנת הטבע ומשפחת גפן, וכן קורסי צילום מתנת האגודה הישראלית לצילום טבע.

לכל התמונות הזוכות היכנסו ל - ynet >>

 

התמונה הזוכה בתחרות. צילום: משה כהן

 

עמית היה צפר מוכשר וצלם ציפורים מושבע ופעל במרכז הצפרות של החברה להגנת הטבע. הוא נפטר באפריל 2007, לאחר מאבק עיקש במחלה קשה והוא בן 21 בלבד. התחרות תסייע בהנצחת זכרו ופועלו לקידום אהבת הציפורים, הארץ והאדם.

התחרות פתוחה לצלמים מקצוענים וחובבים. לתחרות מתקבלים צילומים של ציפורי בר בלבד. לדברי דן אלון, מנהל מרכז הצפרות הישראלי בחברה להגנת הטבע, "החשיבות של התחרות היא בכך שהיא מגבירה את החשיפה הציבורית בנושאי שמירת טבע, על ידי יופיין של הציפורים".

 

בתמונה עמית גפן. צילום: דורון ניסים
 

 

 

לתקנון התחרות >>

 

 

 לאתר התחרות >>


צוות השופטים יכלול את נציג משפחת גפן, נציגים מהחברה להגנת הטבע, מהאגודה הישראלית לצילום טבע, מהמרכז הבינלאומי לחקר נדידת הציפורים בלטרון וצלמים מקצוענים בכירים.