חיפוש טיולים ומסלולים
בחר אזור
בחר סוג פעילות
חיפוש פעילות בטקסט חופשי

באמצע תל אביב: הציפור הלאומית מוצאת מקום קינון נדיר

4/07/2013

לפעמים בחיים, נקרות בפנינו הפתעות נעימות ו"קטנות", שפשוט עושות לנו את היום; לאחרונה קבוצת צפרים בהדרכת יהונתן מירב, צפר מומחה של החברה להגנת הטבע, קיימה הדרכה בנושא מינים מקננים, זאת בפארק הירקון של תל אביב.

במהלך ההדרכה קול מסקרן תפס את תשומת ליבם של חברי הקבוצה, שנמשכו באחת אל מוקד ההתרחשות – קולות חלושים שבקעו מתחת למדרכה בשולי הפארק, בפתח ביוב.

 

הצפרים ניגשו לאיזור ממנו הגיעו הקולות ונדהמו לצפות בציפור הדוכיפת שנשאה מזון בפי! חברי הקבוצה התקרבו לשפת המדרכה, והבחינו שקולות הגוזלים מגיעים מפתח הביוב. לאחר מספר שניות צללה הדוכיפת אל הביוב עם מזון בפיה - מה שמוכיח שמדובר בקינון.

 

יש להבין, הציפור הלאומית שלנו לא מקוננת לרוב באיזור הומה אדם, ומכאן ההפתעה הגדולה של קבוצת הצפרים. הדוכיפת, להזכריכם, נבחרה ע"י הציבור כציפור הלאומית של ישראל, זאת במסגרת קמפיין החברה להגנת הטבע, לציון שנת השישים של המדינה.
יהונתן מירב מספר על שאירע: "מדובר באתר חריג ביותר לקינון דוכיפת, גם מתחת לאדמה וגם בלב אזור הומה במיוחד. שבוע לאחר הגילוי שבה הצלמת בתיה ברקמן למקום והתמקמה מוקדם בבוקר במסתור. למרבה השמחה החלו הגוזלים לצאת מפתח הביוב ובסוף אותו יום פרחו מהקן".

 

לראות ולא להאמין: הנה מקבץ תמונות של בתיה ברקמן

   

 גוזל דוכיפת בצעדיו הראשונים באוויר הפתוח

"השמועה" על היציאה לחופשי נפוצה, וגוזלים נוספים התקבצו ליד פתח הביוב

   

 שני חברים יצאו לדרך...

  אמא הגיעה עם מזון לגורים