חיפוש טיולים ומסלולים
בחר אזור
בחר סוג פעילות
חיפוש פעילות בטקסט חופשי

ציפורים אשדודיות

צילום: רון הרןהחברה להגנת הטבע תקיים במהלך חג הסוכות פעילות צפרות מיוחדת ללא תשלום בפארק לכיש באשדוד

20 בספטמבר 2007

מי חשב שאשדוד, העיר הרביעית בגודלה בארץ,  היא עיר בעלת טבע פראי ומהווה מוקד משיכה לבעלי חיים, ציפורים וצמחים מיוחדים? במהלך פרוייקט משותף של החברה להגנת הטבע ועיריית אשדוד בשנים האחרונות התגלה כי תחומי העיר מכילים מערכות טבעיות חשובות כמו חוף הים החולי ודיונות החוף, חורשות השיטה מלבינה וגולת הכותרת -  נחל לכיש, הזורם דרך פארק לכיש עד לשפך לים התיכון. נחל לכיש מהווה בית גידול חשוב ביותר לבעלי חיים, ועם תהליך הניקוי של מי הנחל בעשור האחרון, מבסס את חשיבותו לקיום אוכלוסיות של בעלי חיים וצמחים מעניינים.       צילום: רון הרן.

פארק לכיש הוקם ב-1995, והוא שוכן בגבולה הצפוני של העיר, בין העיר לנמל אשדוד. בפארק קיימות כמה פנינות טבע מרשימות, ובהן פארק השיטה המלבינה, ביצת המעגנה הישנה, ושפך הנחל. לאורך הנחל ניתן לצפות בפעילות בעלי חיים במשך כל השנה, ביניהם זוחלים, יונקים ומיני ציפורים רבים, המנצלים את בתי הגידול הביצתיים, את חורשות השיטה המלבינה, ואת השפך.

בימים אלו מקימה החברה להגנת הטבע מרכז צפרות חדש בפארק לכיש, בשיתוף עיריית אשדוד, שמטרתו לשמור על בתי הגידול היחודיים בנחל לכיש ובעיר אשדוד בכלל, לחשוף את יופיו של הטבע בפני תושבי העיר, ובכך לחזק את הקשר בין תושבי העיר לבין סביבתם.

מרכז הצפרות של החברה להגנת הטבע יקיים במהלך ימי חול המועד סוכות (שבת-שני,1.10-29.9) בין השעות 7:00-11:00 פעילות צפרות מיוחדת הכוללת טיבוע ציפורים (סימון בטבעות מחקר) והדרכת סיורי  צפרות לאורך הנחל תוך שימוש במשקפות וטלסקופים. המפגש בחנייה מאחורי חוות הסוסים ופארק אתגרים, הכניסה משדרות הרצל באשדוד. הפעילות ללא תשלום.

למפת הגעה לאירוע

* אוהבים לצלם ציפורים? חושבים שאתם טובים בזה? השנה אנו מתכבדים לפתוח במסורת חדשה, ובה, ביום העיון השנתי על ציפורים המתקיים מדי שנה בחג החנוכה, נקיים תחרות צילום ציפורים לזכרו של עמית גפן ז"ל.

צילום: תמונה מימין - יואב פרלמן, החברה להגנת הטבע, תמונה משמאל: רון הרן.