חיפוש טיולים ומסלולים
בחר אזור
בחר סוג פעילות
חיפוש פעילות בטקסט חופשי
 

ממשיכים במאבק

27/07/2011

אתר החברה להגנת הטבע שומר אתכם מעודכנים במאבק החם בחוק הוד"לים. חוץ מהמידע החשוב, ובמיוחד בשבילכם, שלושה אנשים הנמצאים בחזית המאבק כתבו עבורכם שלושה טורים אישיים בהם הם משתפים אותנו בתחושותיהם, בבעיות הקיימות ובפתרונות האמיתיים וברי הקיימא הנמצאים בהישג יד. אנחנו נמשיך לעדכן אתכם באופן שוטף.

השבוע השני של מחאת הדיור עמד בסימן גיבוש חזית אחידה נגד פתרונות של אחיזת עיניים אותם הציע ראש הממשלה. על אף ניסיונותיו של נתניהו להציג את החוק להאצת הבניה, הלא הוא חוק הוד"לים, כחוק שנועד להיטיב עם אזרחי ישראל, דעת הקהל ראתה את המציאות כפי שהיא.

השבוע אישרה הועדה המשותפת את חוק הוד"לים לקריאה שניה ושלישית, כשנושא הדיור בר ההשגה מופיע בו כבדרך אגב, ללא כל התייחסות ליעדים או דרכי ביצוע. מוקדם יותר השבוע, ביום שני, התקיים בכנסת כנס סוער ורב משתתפים בנושא החוק. עוד על הכנס אפשר לקרוא כאן.  

"אין עתיד חברתי בלי הסביבה"

יונתן מילר, שחקן ומראשוני מחאת האוהלים בשדרות רוטשילד, לא מבין את ראש הממשלה. מהמאהל הוא כותב על מה שלמד בשבועיים הראשונים של המאבק, על הכישלון של שיטת
"הפרד ומשול" ועל זה שאי אפשר להפריד בין החברתי ובין הסביבתי.

לקריאת הטור המלא

ביום שני, אם לא יהיו שינויים בלתי צפויים, יעלה חוק הוד"לים במליאת הכנסת. במשכן מתכננים פיליבסטר (מרתון נאומים) אשר ידחה את ההצבעה ליום רביעי. במטה לתכנון אחראי, בו שותפה החברה להגנת הטבע, קוראים לציבור לחזק מבחוץ את המתנגדים לחוק ולהגיע במהלך הדיון המרתוני למחאה מול הכנסת. עדכון! מהיום (שני, 1.8.11) ועד ההצבעה על החוק תתקיים משמרת מחאה מול הכנסת. לחצו כאן לעמוד האירוע בפייסבוק.

עוד לפני כן, המטה לתכנון אחראי קורא לכל מי שיקרים לו איכות החיים, הסביבה והשטחים הפתוחים, להצטרף לעצרות המחאה המתקיימות במוצאי השבת הקרובה בחמש ערים ברחבי הארץ, בקריאה: לא לחוק הוד"לים, למען העתיד של כולנו.

"מחאת האוהלים - פוטנציאל לשינוי אמיתי"

תמר זנדברג, חברת מועצת העיר תל אביב, בטור אישי מהאוהל שלה ברוטשילד פינת נחמני. על יושבי האוהלים שמסרבים לקבל פתרונות לא אמיתיים, על קשיי הדיור ואיך
כל אלה דווקא מעניקים לה תקווה ליצירה של מרחב עירוני חי וירוק.

לקריאת הטור המלא

מסיבת העיתונאים המתוקשרת בה הציג ראש הממשלה נתניהו את תכניתו להנמכת גובה להבות המחאה לא נשאה בשורה אמיתית לציבור. בין השאר תקף ראש הממשלה את מערכת התכנון ואת מנהל מקרקעי ישראל ניר פפאי, סמנכ"ל שמירת סביבה וטבע בחברה להגנת הטבע, הסביר בתגובה כיצד הממשלה מנגחת את מערכת התכנון ביד אחת וביד השניה מייבשת אותה מתקציבים ומכוח אדם.

"יולי 2011 הוא נקודת מפנה"

ערן רביד, המתכנן הסביבתי של קהילת תל אביב-יפו, מנתח את הקשר בין מחאת הדיור ובין איכות החיים המדרדרת בערי ישראל, הסכנה לשטחים הפתוחים, היעדר דיור בר
השגה ותחבורה ציבורית לא יעילה. המחאה המתפתחת היא הזדמנות פז לשפר את כל אלה. 

לקריאת הטור המלא

כתבות נוספות שיעניינו אותך