חיפוש טיולים ומסלולים
בחר אזור
בחר סוג פעילות
חיפוש פעילות בטקסט חופשי

דרך ותוצאה: התכנית החינוכית - סביבתית "שומרי הנחל" בלוד

3/06/2015

יש כאלו שאומרים שהדרך היא שחשובה ויש כאלו שממתינים רק לתוצאה. אנחנו אומרים שהכי טוב השילוב בין השניים, במיוחד כשהתוצאה כל כך פורייה. תלמידי כיתה ד', בבית הספר גני יער בלוד, למדו כל השנה על נחל גזר, במסגרת התכנית "שומרי הנחל" של החברה להגנת הטבע, על סביבתו, חשיבותו ושימורו. השבוע הם הציגו, יחד עם מדריכי החברה, את הפעילות הקהילתית המסכמת של תכנית "שומרי הנחל" בלוד באירוע קהילתי מוצלח של חנוכת הטיילת

 

 

 

כל השנה למדו תלמידי כיתה ד', בבית ספר גני יער בלוד, על נחל גזר, סביבתו וחשיבות שימורו ועתה הם מוכנים להדריך ולהסביר גם לחברים, בני משפחה, ושכנים. באירוע קהילתי לחנוכת הטיילת הפעילו תלמידי התכנית "שומרי הנחל", יחד עם מדריכי החברה ממל"ש לוד, תחנות ההסברה וההפעלה בנושאי נחל, מים וסביבה. בין התחנות הייתה תחנת תצפית על ציפורים והכנת נקודות האכלה, תחנת חקר הנחל בה חקרו ולמדו הילדים את מקורותיו. התלמידים ותושבי האזור נהנו מאווירה טובה והעמיקו ידיעותיהם בנושאים סביבתיים.

 

   

 


ד"ר אורית סקוטלסקי, רכזת תחום מים ונחלים בחברה להגנת הטבע, בשיתוף עם ארז, רכז הגינות הקהילתיות בעיר, והילדים המשתתפים בתכנית "שומרי נחל גזר", הסבירו לבאים על המערכת האקולוגית של הנחל, בעלי החיים והצמחייה וחשיבות שימורו כנחל וכנקודת טבע עירוני בלוד.
התכנית "שומרי הנחל" מומנת על ידי רשות הניקוז והמשרד להגנת הסביבה ומופעלת על ידי מל"ש לוד של החברה להגנת הטבע.

 

צילום: אורית סקוטלסקי, סופי רבינוביץ'