חיפוש טיולים ומסלולים
בחר אזור
בחר סוג פעילות
חיפוש פעילות בטקסט חופשי
 

כנרת את אהובתי

סוג פעילות: טיולי משפחות
מתאים לגיל: לכל המשפחה
אזור: צפון->גליל תחתון, גלבוע ועמקים
כנרת את אהובתי

דרך הגעה:
תחילת המסלול בגן הלאומי כפר נחום, בין הקילומטר השלישי לרביעי בכביש 87. השילוט בכביש מורה על כפר נחום האורתודוקסי. נפנה דרומה אל הגן ונחנה את המכוניות בחניון (ללא תשלום). רכב איסוף נשלח לסוף המסלול לגשר אריק. נחנה את רכב האיסוף בדרך עפר היורדת עד לחורשת אקליפטוס הצמודה לירדן, בפניה ימינה שלפני המעבר על הגשר (לכיוון דרום מזרח). זוהי גם נקודת סיום של שייט קיאקים.

תיאור המסלול:
מממבואת הכניסה לגן הלאומי כפר נחום נרד לכיוון המזח הצף, המתאים עצמו לשינוי המפלס של הכנרת, ונתחיל ללכת בשביל סובב כנרת המסומן בצבע סגול לכיוון מזרח. לאחר 400 מטר חוצה השביל את הערוץ האכזב של נחל כורזים ומתחבר לדרך עפר שדרומית לה פרוסה הכנרת וצפונית לה חורשת אקליפטוסים מוצלת.
נעבור את חוף ספירית וכעבור שני ק"מ מראשית המסלול קו החוף מתעקל ויוצר את מפרץ אמנון יפה הנוף. כאן רשם "שביל סובב כנרת" את אחד מהישגיו הראשונים לפתיחת חופי הכנרת. השביל מוביל אותנו לאורך הטיילת החוצצת בין כפר הנופש והכנרת ויוצא משטחו בין אקליפטוסים ועצי שיזף לכיוון גשר אריק הנמצא במרחק של פחות משני ק"מ מאיתנו. בלא ששמנו לב אנחנו כבר לא הולכים על שפת הכנרת אלא על גדת לגונת הירדן.


לכל הטיולים והאירועים שלנו בחגים בכל רחבי הארץ - לחצו כאן >>

דרגת הקושי אינה מצביעה על רמת הבטיחות

 

לינה באיזור: בי"ס שדה גולן

הדרכה באיזור: בי"ס שדה גולן וחרמונים

* * *
המלצת החברה להגנת הטבע (ע"ר) נוגעת לערכי הטבע והנוף במסלולים המומלצים בלבד, ואין בה כדי להטיל עליה אחריות לכל פגיעה ו/או נזק ו/או אובדן שעלולים להגרם למטיילים ו/או לרכושם במהלך הטיול ו/או בקשר אליו, והיא אינה פוטרת את המטיילים מהחובה למלא אחר הוראות כל דין בקשר לטיול במסלולים המומלצים ולנקוט בכל אמצעי הזהירות הדרושים לפני הטיול ובמהלכו.