חיפוש טיולים ומסלולים
בחר אזור
בחר סוג פעילות
חיפוש פעילות בטקסט חופשי

ט"ו בשבט בגינות הקהילתיות 2013

ט"ו בשבט בגינות הקהילתיות

את חג הט"ו בשבט חגגנו בארבעת הגינות הקהילתיות של החברה להגנת הטבע במגוון פעילויות לילדים, שתילות ונטיעות, מוזיקה ואוכל טוב.

בגינות הותיקות – הבית הלבן, סיגלית ופרפרים נערך הפנינג רב משתתפים הכלל פינות יצירה מחומרים ממוחזרים, הכנת "ראש דשא" עם הילדים, שתילות פרחים ושיחי תבלין, נטיעת עצים, הכנת פיתות במדורה, מוזיקה, פירות יבשים, הרמת כוסית והרבה שמח.

בנוסף השנה אירחנו בגינת פרפרים קבוצה של כ 100 תלמידים מבית ספר עלומות אשר כללה את קבוצת המנהיגות הסביבתית של בית הספר. הילדים פעלו בתחנות הכללות יצירה מבקבוקים ממוחזרים נטיעת שדרה של עצים ושיחים, צביעת החומות המקיפות את הגינה הכנת פיתות ועוד. הפעילות הייתה מוצלחת ומהנה ופתחה צוהר לשיתוף פעולה ומעורבות עתידית של קבוצת המנהיגות הסביבתית וגינת פרפרים

 

לפני מספר חודשים חנכנו גינה חדשה גינת באר שובע, הגינה הוקמה כפרויקט משותף של עמותת "באר שובע" המפעילה מטבח תמחוי בעיר ומחלקת חבילות מזון לנזקקים, סוהרי שב"ס מבית סוהר "אלה"  והחברה להגנת הטבע.

בפרויקט ייחודי זה הוקמה גינת מאכל בחצר המשרדים של עמותת באר שובע בשכונה ב' כאשר המטרה היא לערב את האוכלסיה הנתמכת על ידי העמותה והתושבים החיים בקרבת הגינה בתהליך גידול המזון ככלי להעצמה אישית ויצירת קהילה ובו זמנית לספק מצרכים למטבח התמחוי.

בפעילות ט"ו בשבט בגינת באר שובע  תלמידי מקיף ג' מקבוצת פותחים עתיד, המתנדבים בפעילות שבועית בגינה, עזרו לנו בהקמתה של ספירלת תבלינים בגינה החדשה, שתילה בערוגות וקטיף של ירקות מהגינה עבור מטבח התמחוי ויחד הרמנו כוסית לכבוד החג.