חיפוש טיולים ומסלולים
בחר אזור
בחר סוג פעילות
חיפוש פעילות בטקסט חופשי

גינות קהילתיות -על מה ולמה?

החברה להגנת הטבע פועלת למען השטחים הציבוריים הפתוחים, בין היתר ע"י הקמת גינות קהילתיות המותאמות לתנאי המדבר. ברחבי העיר באר שבע מצויים שטחים ציבורים פתוחים הסובלים מהזנחה מתמשכת וחוסר טיפוח ומהווים מוקד למטרדים סביבתים: קוצים, זוחלים, פסולת ועוד. החברה להגנת הטבע מציעה לטפל בשטחים אלו ולהפוך חלק מהם לגינות קהילתיות.

גינה קהילתית היא שטח הזוכה לטיפוח וטיפול ממוקד של קבוצת תושבים: תושבי בנין או שכונה, תלמידי בית ספר, קבוצת נוער, פנסיונרים ואחרים. חברי הקבוצה המונחים על ידי מנחה מקצועי, מאתרים את השטח הרצוי, מתכננים בצוותא את האופי והמאפיינים של הגינה בהתאם לצרכיהם ולרצונותיהם, אוספים את החומרים הנדרשים, מקימים ומתחזקים לאורך זמן את הגינה אותה הקימו.
מעורבות התושבים בהליך הקמת הגינה מתחילתו מחזקת את הקשר של המשתתפים למקום מגוריהם, מונעת השחתה מכוונת, מחזקת את הקבוצה ומיפה את העיר.

פרויקט זהה פועל בהצלחה בירושלים ועד כה הוקמו שם כ-35 גינות על ידי קבוצות ומגזרים שונים. גינה לדוגמא שהוקמה ומטופחת ע"י התושבים היא גינת סיגליות בשכונה ד' אשר נחנכה בטו בשב"ט 2006.
בעקבות יוזמת תושבים פועלת החברה להגנת הטבע בשיתוף עם עמותת עלמי"א ואגף שפ"ע בעירייה לטיפוח גנני קהילתי במתחם מגורים ברחוב שאול המלך.

אם גם אתם רוצים לפעול למען שטח ציבורי פתוח בשכונתכם , פנו לזיו 0523689751 או לינאי 0524425741

בחודש ספטמבר נפתח קורס שמטרתו טיפוח ופיתוח הגינה בבית המשותף. הקורס מיועד לפעילים ולועדי בתים המעוניינים בשיפור חזות בתיהם והוא נערך בשיתוף עמידר, האגודה לתרבות הדיור, מחלקת הרווחה בעיריה וארגון הגננים והשתלנים. מועדי קורסים נוספים יפורסמו בהמשך.